Woś: Pan Bodnar i pan Tusk nie chcą wypuścić Kamińskiego i Wąsika, bo chcą podgrzewać atmosferę

Pan Bodnar i pan Tusk nie chcą wypuścić Kamińskiego i Wąsika, bo chcą podgrzewać atmosferę w Polsce i to jest największy problem i największy dylemat. Chyba stąd słowa pana prezydenta, że jest gotowy ponowić akt łaski, co jest już obowiązujące i co zrobił w 2015 roku – powiedział Michał Woś, poseł Suwerennej Polski, były wiceminister sprawiedliwości, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja, odnosząc się do sprawy więzienia posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydent Andrzej Duda uważa, że byli szefowie Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, są więźniami politycznymi. Jak uzasadnił, zostali oni skazani na karę więzienia za swój pogląd polityczny i postawę w sprawie walki z korupcją . Zgadza się z tym duża część społeczeństwa.

– Mamy teraz tak zagmatwaną sytuację prawną – z jednej strony klarowną, gdyby przestrzegać prawa i procedur, a niestety z drugiej strony mamy do czynienia z sytuacją, w której rząd Tuska nie chce przestrzegać prawa i procedur, bo czuje się ponad prawem i je łamie. Myślę, że później za to odpowiedzą, ale w tej chwili to oni mają władzę wykonawczą – zaznaczył Michał Woś.

źródło: radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj