KONIEC Z NAUKĄ NA TABLETACH W SZWECJI. NAJMŁODSI WRACAJĄ DO PAPIEROWYCH PODRĘCZNIKÓW

Szwecja wycofuje się z programu cyfryzacji realizowanego na początkowym etapie edukacji w szkołach i przedszkolach. Najmłodsi wrócą do tradycyjnego modelu nauczania, który oparty jest na używaniu papierowych podręczników.

Informację na ten temat przekazała szwedzka minister szkolnictwa. Lotty Edholm zaznaczyła, że celem jest powrót do podstaw i przywrócenie szkoły opartej na wiedzy, gdzie liczy się nauka podstawowych umiejętności jak pisanie, czytanie oraz liczenie.

„Cyfrowe pomoce naukowe należy wprowadzać dopiero w późniejszym wieku, gdy zamiast rozpraszać, będą one wspierać uczniów” – wskazała minister szkolnictwa Szwecji.

Polityk dodała, że zgodnie z badaniami naukowymi środowisko pozbawione ekranów jest lepsze, jeśli chodzi o rozwijanie relacji i koncentrowanie się przez dzieci na pierwszym etapie edukacji. Decyzja podjęta przez rząd oznacza wprowadzenie pakietu zmian, które uwzględniają krytykę ze strony m.in. psychiatrów i pediatrów dot. narodowej strategii edukacji cyfrowej na lata 2023-2027.

źródło: Radio Maryja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj