W GDAŃSKU ODSŁONIĘTO PAMIĄTKOWĄ TABLICĘ POŚWIĘCONĄ ŚP. PREZYDENTOWI RP L. KACZYŃSKIEMU

Na jednej ze ścian gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą śp. prezydentowi Polski Lechowi Kaczyńskiemu. W wydarzeniu wziął udział m.in. Jarosław Kaczyński i dr Karol Nawrocki.

Były premier, Jarosław Kaczyński, podziękował władzom IPN za upamiętnienie śp. prezydenta RP. Wyraził nadzieję, że w przyszłości w Gdańsku powstanie pomnik śp. Lecha Kaczyńskiego.

– Dziś to jeszcze niemożliwe, ale kiedy Lech Kaczyński i inni podejmowali walkę z komunizmem w połowie lat 70-tych, wszystko, co zmierzało ku polskiej wolności, wydawało się niemożliwe. Ale jednak wolność przyszła. I teraz przyjdzie między innymi dzięki takim aktom i takim ludziom, którzy dziś kierują Instytutem Pamięci Narodowej – mówił prezes PiS.

Prezes IPN, dr Karol Nawrocki, mówiąc o prezydenturze Lecha Kaczyńskiego podkreślił, że był to dobry, choć trudny czas dla Rzeczpospolitej.

– Czas pełnej świadomości prezydenta o zagrożeniach wewnętrznych i zewnętrznych, to był również dobry czas dla narodowej pamięci. Instytut Pamięci Narodowej pozostaje za to wdzięczny do dziś. Prezydentura skończyła się tragicznie dla Rzeczpospolitej i dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego – podkreślił dr Karol Nawrocki.

Prezydent RP Lech Kaczyński zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Delegacja udawała się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Śp. prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką spoczęli na Wawelu.

źródło: Radio Maryja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj