Prezydent do premiera Tuska: inwestycje mają być realizowane. Polska potrzebuje tych inwestycji

Podczas Rady Gabinetowej prezydent Andrzej Duda rozmawiał z premierem Donaldem Tuskiem i rządem m.in. o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego, elektrowni atomowej i modernizacji armii. W wygłoszonym po obradach oświadczeniu prezydent RP zaznaczył, że jest zadowolony ze spotkania i określił je owocnym.

Jak relacjonował Andrzej Duda, szczegółowo omawiano kwestię realizacji strategicznych dla państwa inwestycji, od których zależy dalszy rozwój Polski oraz jej bezpieczeństwo.

– Z mojego punktu widzenia, jako prezydent Rzeczypospolitej, te inwestycje dla rozwoju Polski mają charakter fundamentalny, absolutnie podstawowy. Bardzo wyraźnie zaznaczyłem premierowi i ministrom, że przede wszystkim zależy mi na tym, żeby inwestycje były zrealizowane. Kwestie szczegółów, detali i harmonogramów z tym związanych oczywiście są kwestiami, które powinny być analizowane i badane, a jeżeli trzeba – to także weryfikowane. Ale przede wszystkim inwestycje mają być realizowane. Polska potrzebuje tych inwestycji. Z jednej strony tu i teraz, ale z drugiej mają one w istocie charakter rozwojowy, więc są inwestycjami realizowanymi dla przyszłych pokoleń – mówił Andrzej Duda.

Prezydent podkreślał też znaczenie realizacji kontraktów zbrojeniowych dla naszej armii, zarówno tych amerykańskich czy koreańskich, jak i krajowych.

 

Zastrzegł, że zagadnienia poruszone podczas Rady Gabinetowej są i będą przedmiotem jego nieustannego zainteresowania politycznego. Prezydent zapowiedział też, że będzie odwiedzał miejsca, gdzie inwestycje będą realizowane i rozmawiał z mieszkańcami.

Wcześniej, podczas jawnej części posiedzenia, premier Donald Tusk powiedział m.in., że prezydent nie był informowany o negatywnych opiniach służb wobec realizacji projektu dot. małych reaktorów jądrowych. Krytykował też sposób wydatkowania środków na CPK.

RIRM/ radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj