Prezydent Duda dla Interii: Rząd chce przywracać tak zwaną praworządność butem, knutem i pałką

– Nie będę wykonywać ani poleceń Donalda Tuska, ani Jarosława Kaczyńskiego. Mnie wybrali Polacy – mam zobowiązania wobec nich i nikogo innego – mówi Interii prezydent Andrzej Duda. I choć jest zadowolony z przebiegu Rady Gabinetowej, to nie ma wątpliwości: – Konstytucja jest dziś w sposób rażący naruszana – uważa głowa państwa. Jednocześnie wymienia sprawy, w których się z nowym rządem zgadza.

Kamila Baranowska, Interia: „To była merytoryczna rozmowa” – powiedział pan prezydent po zakończeniu Rady Gabinetowej. W jakiej atmosferze przebiegała?

Prezydent Andrzej Duda: – W normalnej. Zwołałem Radę Gabinetową właśnie po to, by poważnie rozmawiać o kluczowych dla Polski inwestycjach. Takich jak budowa elektrowni atomowych, Centralnego Portu Komunikacyjnego, modernizacji naszych Sił Zbrojnych oraz rozwój i rozbudowa polskich portów. To są sprawy fundamentalne, mające strategiczne znaczenie zarówno dla bezpieczeństwa Polski, jak i dla jej rozwoju.

więcej na:

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-andrzej-duda-dla-interii-rzad-chce-przywracac-tak-zwana-praworzadnosc-butem-knutem-i-palka,nId,7331029

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj