R. FOGIEL: PRZEZ CAŁĄ KAMPANIĘ BĘDZIEMY PODKREŚLAĆ, JAK WAŻNE JEST, ŻEBY POPIERAĆ PIS DO SEJMIKÓW WOJEWÓDZKICH

Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje się do kampanii przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Formacja, na której czele stoi były premier, Jarosław Kaczyński, przedstawiła już część kandydatów na prezydentów i burmistrzów miast.

W Warszawie o fotel prezydenta powalczy były wojewoda mazowiecki, Tobiasz Bocheński, w Elblągu poseł Andrzej Śliwka, a w Szczecinie poseł Zbigniew Bogucki.

Poseł Radosław Fogiel powiedział w „Polskim Punkcie Widzenia” w TV Trwam, że kończą się już prace nad listami do sejmików wojewódzkich.

Zwrócił uwagę, jak ważne jest poparcie ugrupowania, które chce rozwoju Polski lokalnej.

– To jest niezwykle ważne. Będziemy przez całą kampanię podkreślać, jak ważne jest, żeby popierać PiS do sejmików wojewódzkich, aby pokazać wsparcie dla tej siły politycznej, ale też dlatego, że w sejmikach rzeczywiście jest duża władza, duże pieniądze, jeśli chodzi o rozwój Polski. Warto, żeby w sejmikach wpływ miało ugrupowanie, które nie chce Polski zwijać, nie chce Polski likwidować, tylko chce, żeby Polska lokalna, aby Polska naszych „małych Ojczyzn” się rozwijała. Oczywiście te niższe poziomy: powiaty, gminy, toczą się własnym trybem – zaznaczył Radosław Fogiel.

Poseł Radosław Fogiel był też pytany o sondaże wyborcze. Niektóre badania pokazują, że KO wyprzedza nieznacznie Prawo i Sprawiedliwość.

Parlamentarzysta wyraził przekonanie, że PiS utrzyma pierwsze miejsce pod względem poparcia do sejmików.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast – 21 kwietnia.

RIRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj