Nie ma koalicji Bezpartyjnych Samorządowców z Konfederacją

urna.jpg

– Nie ma żadnej koalicji Bezpartyjnych Samorządowców z Konfederacją. Konfederacja ukradła naszą nazwę bo wie, że są skazani na porażkę w wyborach samorządowych – mówi Bohdan Stawiski, koordynator medialny Bezpartyjnych Samorządowców.

Na konferencji prasowej przed wyborami samorządowymi przedstawiciele Konfederacji ogłosili nazwę komitetu wyborczego o nazwie: Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy. Tylko, że Bezpartyjni Samorządowcy nie są częścią tej koalicji.

Jak tylko dowiedzieliśmy się o próbie rejestracji komitetu Konfederacji z naszą nazwą słaliśmy do Państwowej Komisji Wyborczej skargi w tej sprawie. Przepisy są przestarzałe, mówimy o tym od lat. Dla przykładu: ktoś zaraz zgłosi komitet Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, to PKW go bez problemu zarejestruje – mówi Krzysztof Maj, wicemarszałek województwa dolnośląskiego, jeden z liderów Bezpartyjnych Samorządowców.

Sprawa trafiła już do sądu – mówią Bezpartyjni Samorządowcy.

Na scenie, wśród liderów Konfederacji słynących z ksenofobicznych i wykluczających wypowiedzi, stanęły osoby, które kandydowały w wyborach parlamentarnych z list Bezpartyjnych Samorządowców. – To tak, jakby teraz były szef klubu Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski, po odejściu ze swojej partii, podpisał koalicję z Konfederacją jako przedstawiciel PO. To absurd, te osoby nie mają żadnego umocowania do dysponowania marką Bezpartyjni Samorządowcy – mówi Bohdan Stawiski z Bezpartyjnych Samorządowców.

W wyborach samorządowych wystartuje komitet Bezpartyjni Samorządowcy. – Od lat tworzymy najlepszą kolej w Polsce, marszałek Przybylski od dziesięciu lat rządzi województwem godząc partie polityczne i pokazując, że interes mieszkańców Dolnego Śląska jest ważniejszy, niż polityczne spory – dodaje Krzysztof Maj.

Bezpartyjni Samorządowcy to ugrupowanie zrzeszające samorządowców z całej Polski. Jego lider, Cezary Przybylski, ponad 10 lat jest Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego. W ostatnich wyborach samorządowych ugrupowanie uzyskało 15 proc. poparcia na Dolnym Śląsku.

Bezpartyjni od lat osiągają liczne sukcesy w samorządach, którymi zarządzają. W rządzonym przez jednego z liderów – Roberta Raczyńskiego Lubinie jako pierwsi w Polsce wprowadzili bezpłatną komunikację publiczną. Są także autorami sukcesu Kolei Dolnośląskich, które są uważane za najlepszego przewoźnika kolejowego w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj