PROF. P. CZARNEK: 2 MARCA W KATOWICACH KONGRES SIŁ PATRIOTYCZNYCH

2 marca w Katowicach – jak przekazał poseł prof. Przemysław Czarnek – dojdzie do zapowiadanego przez Prawo i Sprawiedliwość kongresu sił patriotycznych.

Kongres z udziałem sił patriotycznych wstępnie miał odbyć się w styczniu. Termin był przesuwany i ostatecznie do spotkania ma dojść w marcu w Katowicach – poinformował w rozmowie redakcją TV Trwam poseł PiS-u, prof. Przemysław Czarnek.

– Zapraszamy setki organizacji pozarządowych. Będą dyskusje panelowe ekspertów, nie polityków, na temat tego, jakim zagrożeniem są traktaty unijne, które mają „zreformować” Unię Europejską i stworzyć z niej superpaństwo pod butem niemieckim. Przede wszystkim chcemy rozmawiać o obszarach wolności, które są coraz bardziej ograniczane w Unii Europejskiej i jak się temu sprzeciwiać. To będzie kongres, który będzie pokazywał głos wolnych Polaków w tej sytuacji – podkreślił prof. Przemysław Czarnek.

Prawo i Sprawiedliwość protestuje przeciwko próbom zmian w unijnych traktatach. Propozycje, jakie przegłosował Parlament Europejski, centralizują Unię i ograniczają weto. W organizacji kongresu sił patriotycznych Przemysława Czarnka mają wspierać były wicepremier Piotr Gliński i były szef polskiej dyplomacji, Zbigniew Rau.

TV Trwam News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj