Ekipa Tuska szykuje się do wprowadzenia zmian w Trybunale Konstytucyjnym

Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, poinformował, że koalicja rządząca wypracowała porozumienie w sprawie pakietu legislacyjnego dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego. Projekty mają być procedowane na jednym z najbliższych posiedzeń Sejmu i Senatu.

Na pakiet mają składać się projekty ustaw, zmiany konstytucji i uchwały. Jak podają media, ma być mowa o tzw. sędziach dublerach i o sporze wokół prezesury Julii Przyłębskiej wraz z zapisem, że nie jest już ona prezesem. Politycy koalicji rządzącej w swojej uchwale mają zapisać ponadto, że Trybunał Konstytucyjny nie pełni obecnie swoich konstytucyjnych funkcji.

Prof. Marcin Szewczak, prawnik, odnosząc się do sprawy, wskazał, że koalicja rządząca w dalszym ciągu dąży do wprowadzenia chaosu prawnego.

– Po bezprawnym przejęciu mediów publicznych i prokuratury, teraz chce uderzyć w Trybunał Konstytucyjny, a więc w podważenie przepisów, które funkcjonują w Polsce już od wielu lat. Jakiekolwiek działania, które są podejmowane na podstawie uchwały sejmowej, jaka ma prowadzić do zmiany przepisów zarezerwowanych przez konstytucję bądź ustawę, są bezprawne. To jest działanie nielegalne, które z jednej strony będzie prowadziło do tego, że większość społeczeństwa będzie gubiła się w tym, w jaki sposób funkcjonuje nasz system prawny, a z drugiej – ochrona prawna dla każdego z nas, ale również dla państwa polskiego będzie bardzo wątpliwa – ocenił prof. Marcin Szewczak.

Rząd Donalda Tuska mówi o ,,przywracaniu w Polsce praworządności”. W tej kwestii ma też poparcie unijnych komisarzy, którzy nie zauważają jego bezprawnych działań. Pokazała to poniedziałkowa wizyta Adama Bodnara w Brukseli. Minister sprawiedliwości przedstawił tam plan ,,przywracania praworządności”. Komisja Europejska odebrała go z zadowoleniem.

 

RIRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj