Lisiecki o Trzaskowskim: wielu Warszawiaków może czuć się rozczarowanych jego podejściem do sprawowania władzy

Będziemy wskazywać na błędy Rafała Trzaskowskiego. Myślę, że wielu Warszawiaków, po jego pierwszej kadencji, może czuć się rozczarowanych jego podejściem do sprawowania władzy w Warszawie – mówił Paweł Lisiecki, burmistrz warszawskiej dzielnicy Praga-Północ, wiceprzewodniczący stołecznych struktur PiS, w programie „Polski punkt widzenie” na antenie TV Trwam.

W kwietniu odbędą się wybory samorządowe. W stolicy kandydat Prawa i Sprawiedliwości Tobiasz Bocheński zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim, obecnym prezydentem Warszawy.

– Będziemy wskazywać na błędy Rafała Trzaskowskiego. Myślę, że wielu Warszawiaków, po jego pierwszej kadencji, może czuć się rozczarowanych jego podejściem do sprawowania władzy w Warszawie – podkreślił wiceprzewodniczący stołecznych struktur PiS.

Ocenił, że jeżeli konkretne propozycje programowe pokarze się na tle błędów Rafała Trzaskowskiego i jego ignorancji wobec Warszawy, to jest szansa na przekonanie części elektoratu do tego, aby zagłosowała na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Paweł Lisiecki wskazał, że jednym z problemów życia w Warszawie jest brak dostępności mieszkań i ich wysokie ceny. Podkreślił, że polityka mieszkaniowa Warszawy powinna ulec zmianie.

– Władze Warszawy zastanawiają się nad likwidacją rodzinnych ogrodów działkowych. To byłaby kolejna rzecz, która uderzałaby w standard życia w stolicy. Władze miasta chcą dogęszczać na przykład centrum. To może powodować zwiększone zyski deweloperów kosztem ludzi, którzy chcieliby wynająć mieszkanie (…). Należałoby doprowadzić do sytuacji, w której starzy Warszawiacy mogliby wykupić mieszkania komunalne, w których mieszkają. Drugą kwestią jest budownictwo komunalne, szczególnie w centrum miasta, gdzie straszą tzw. pustostany (…) i tutaj miasto powinno dosyć mocno zadziałać – wskazał gość programu.

Paweł Lisiecki zaznaczył, że Warszawa powinna równać do stolic bardziej widocznych w Europie. Podkreślił również, że to miasto ma potencjał, aby być stolicą konkurującą.

Gość TV Trwam odniósł się także do hasła wyborczego Rafała Trzaskowskiego – „Po prostu Warszawa”.

– To puste słowa Rafała Trzaskowskiego. Mogę wymienić kilkadziesiąt rzeczy, których Rafał Trzaskowski nie zrobił, a obiecał. To wschodni odcinek obwodnicy Pragi (…). Kolejna rzecz – darmowy bilet dla uczniów szkół średnich, dotąd nierealizowany (…). Rafał Trzaskowski obiecał też milion drzew dla Warszawy. Na razie posadził niecałe 500 tysięcy – wskazał burmistrz warszawskiej dzielnicy Praga-Północ.

Dodał, że Rafał Trzaskowski traktuje Warszawę jako trampolinę do ogólnopolskiej kariery.

radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj