P. KĘSKA O OBCHODZONEJ W TYM ROKU 40. ROCZNICY ŚMIERCI BŁ. KS. J. POPIEŁUSZKI: TO JEST HISTORIA ZWYCIĘSTWA DOBRA NAD ZŁEM, MIŁOŚCI NAD NIENAWIŚCIĄ, ŻYCIA 

Popiełuszki.jpg

W ubiegłym roku stworzono Społeczny Komitet Upamiętnienia 40. Rocznicy Porwania i Męczeńskiej Śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Ludzie kultury, dziennikarze, historycy, badacze, młodzież, nauczyciele, postanowili zrobić wszystko, co tylko się da, żeby ks. Jerzy i jego świadectwo w tym roku były szczególnie usłyszane – powiedział Paweł Kęska, przewodniczący Społecznego Komitetu Upamiętnienia 40. Rocznicy Porwania i Męczeńskiej Śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

W tym roku przypada 40. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Obchody rozpoczną się 28 lutego, w rocznicę odprawionej przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę w 1982 r. pierwszej Mszy św. za Ojczyznę, a zakończą 3 listopada, czyli w rocznicę jego pogrzebu.

– Z osobą ks. Jerzego Popiełuszki związanych jest wielu ludzi. Wiedzą, że to nie jest tylko historia dotycząca męczeńskiej śmierci i dramatu, ale to jest historia zwycięstwa dobra nad złem, miłości nad nienawiścią, życia nad śmiercią. Te osoby zebrały się w końcu ubiegłego roku, żeby stworzyć Społeczny Komitet Upamiętnienia 40. Rocznicy Porwania i Męczeńskiej Śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Ludzie kultury, dziennikarze, historycy, badacze, młodzież, nauczyciele, postanowili zrobić wszystko, co tylko się da, żeby ks. Jerzy i jego świadectwo w tym roku były szczególnie usłyszane – mówił Paweł Kęska.

 

Społeczny Komitetu Upamiętnienia 40. Rocznicy Porwania i Męczeńskiej Śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki działa na kilku polach.

– Odwiedziliśmy bardzo dużą ilość instytucji samorządowych, rządowych, kultury, badawczych, naukowych, kościelnych, z pytaniem czy zrobią coś ważnego, a jeśli nie zrobią, to czy może mają jakiś pomysł, jakąś inspirację. Stworzyliśmy również stronę internetową, na której dostępne będą wszystkie informacje o tym, co się dzieje i co będzie się działo – zaznaczył przewodniczący.

Tych wydarzeń w Polsce będzie bardzo dużo.

– To wystawy, koncerty, działania edukacyjne dla młodzieży, studentów. Będą również wydarzenia religijne. Sam komitet angażuje się w dwie przestrzenie, czyli w to, żeby nauczanie społeczne ks. Jerzego Popiełuszki było odkryte, opracowane i dotarło do publicystów, dziennikarzy, ludzi Kościoła. Kolejnym zadaniem, jakie bierzemy na siebie, jest edukacja, żeby dotrzeć do jak największej liczby młodzieży – podkreślił gość audycji „Aktualności dnia”.

Wszelkie informacje dostępne są pod adresem: https://popieluszko.net.pl/40rocznica/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj