WŁADIMIR PUTIN ZNOWU GROZI KONFLIKTEM NUKLEARNYM

wputin.jpg

Władimir Putin grozi konfliktem nuklearnym w przypadku wprowadzenia wojsk NATO na Ukrainę. Rosyjski prezydent mówił o tym w corocznym orędziu do narodu.

Władimir Putin ostrzegł, że jeśli Sojusz wyśle żołnierzy do kraju ogarniętego wojną, to Kreml może użyć broni nuklearnej. Rosyjski prezydent ponownie oskarżył też Zachód o chęć zniszczenia Rosji od środka. Podkreślił przy tym stanowczo, iż nie pozwoli nikomu ingerować w wewnętrzne sprawy kraju. W związku z przystąpieniem Finlandii i Szwecji do NATO zapowiedział wzmocnienie Zachodniego Okręgu Wojskowego Rosji.

Ekspert ds. wojskowości, prof. Krzysztof Kubiak, stwierdził, że groźby Władimira Putina są jak najbardziej realne. Tym razem jednak – jak dodał – doniesienia o wysłaniu wojsk NATO na Ukrainę mogą być elementem rosyjskiej propagandy.

– Kwestia ewentualnego wysłania wojsk zachodnich na Ukrainę jest skutkiem jednego czy dwóch nieprzemyślanych zdań wypowiedzianych przez nie do końca odpowiedzialnych polityków. Można to traktować jako element rosyjskiej kampanii dezinformacyjnej wykorzystanej do zastraszania Zachodu. Czy groźba Putina jest realna? Tak, groźny rosyjskie należy traktować z całą powagą, chociaż w tym konkretnym przypadku sytuacja, która posłużyła za pretekst, wydaje się być wykreowana przez samą Rosję – powiedział prof. Krzysztof Kubiak.

O tym, że nie należy „wykluczać” wysłania zachodnich wojsk lądowych na Ukrainę, mówił ostatnio prezydent Francji, Emmanuel Macron. Taką możliwość wykluczyli m.in. przywódcy Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Stanów Zjednoczonych [czytaj więcej].

 

RIRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj