Bezpartyjni Samorządowcy zaprezentowali liderów list do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

urna.jpg

Dumni z Dolnego Śląska! – pod takim hasłem wystartują w wyborach samorządowych przedstawiciele stowarzyszenia Bezpartyjni Samorządowcy. Kandydaci z czołowych miejsc w wyborach do Sejmiku zostali zaprezentowani na konferencji prasowej we Wrocławiu. – Tworzymy najlepszą kolej regionalną w Polsce, budujemy drogi i dajemy impuls rozwojowy całemu regionowi – mówił podczas spotkania Krzysztof Maj, jeden z liderów Bezpartyjnych Samorządowców.

Prezentacja kandydatów miała miejsce przed Dworcem Głównym we Wrocławiu. To stacja o największym natężeniu ruchu pasażerskiego w Polsce. – Jesteśmy dumni z Dolnego Śląska, który jest najszybciej rozwijającym się regionem w Polsce. Koleje Dolnośląskie są najlepszym przewoźnikiem regionalnym w kraju, budujemy drogi, szpitale, a robimy to wszystko z myślą o Dolnoślązakach – powiedział Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Cezary Przybylski, piastujący od ponad 10 lat funkcję marszałka województwa dolnośląskiego, jest liderem listy Bezpartyjnych w okręgu nr 4, obejmującym miasto Jelenia Góra oraz powiaty bolesławiecki, karkonoski, kamiennogórski, lubański, lwówecki i zgorzelecki. Na tej samej liście znaleźli się również wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Marek Obrębalski oraz Katarzyna Grzelak.

We wszystkich okręgach nie brakuje osób sprawdzonych w polityce. Liderem we Wrocławiu jest Krzysztof Maj, a kolejne miejsca na liście zajmują Gaja Tyralska oraz Paweł Parus. W okręgu nr 2 (powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski) liderem listy jest Michał Rado, a listę uzupełniają m.in. Zbigniew Zdrojewski i Joanna Monastyrska.

Listę w okręgu nr 3 (m. Wałbrzych i powiaty dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki) otwiera Julian Golak, a o mandat z tej listy postara się również m.in. Aleksandra Sopuch. W okręgu nr 5, obejmującym byłe województwo legnickie, o mandat powalczy Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa odpowiedzialny w nim m.in. za kolej, a także Jacek Kiełb.

Jesteśmy dumni z Dolnego Śląska, pokazaliśmy w ostatnich latach, że działania ponad partyjnymi podziałami skierowały Dolny Śląsk na tory dynamicznego rozwoju. Budujemy szpital onkologiczny, przejmujemy i rewitalizujemy linie kolejowe, tworzymy infrastrukturę, z której codziennie korzystają miliony Dolnoślązaków – powiedział Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa, lider listy Bezpartyjnych Samorządowców w okręgu nr 5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj