Duda: po 20 latach w Unii Europejskiej Bruksela chce dobić polską gospodarkę tzw. Zielonym Ładem

Szef „Solidarności”, Piotr Duda, powiedział, że po 20 latach w Unii Europejskiej Bruksela chce dobić polską gospodarkę tzw. Zielonym Ładem. W Warszawie trwa protest strajk generalny, w którym biorą udział m.in. rolnicy, leśnicy, myśliwi i górnicy. Protestujących – jak zauważył przewodniczący największego związku zawodowego w Polsce – łączy jeden postulat: obalenie Zielonego Ładu.

Piotr Duda powiedział, że dzisiejsza manifestacja jest wyrazem solidarności z rolnikami, którzy ponad miesiąc protestują w imieniu wszystkich Polaków.

– Wszyscy wiemy o tym, że te draństwo, jakie szykuje nam UE, eurokraci jest dla nas nie do przyjęcia, dlatego to jest ten moment, bo nic tak dobrze nie wychodzi Donaldowi Tuskowi, jak jednoczenie wielu środowisk. Dzisiaj jest ten moment, że my się jednoczymy. To nie jest koniec, to jest dopiero początek naszego marszu o to, żeby faktycznie ten zielony nieład, zielony jad wyrzucić głęboko do kosza. Przed nami kolejne działania, ale najważniejsze jest to, żeby od dziś iść razem – wyjaśnił Piotr Duda.

Strajk generalny rozpoczął się przed Kancelarią Premiera. Stamtąd uczestnicy demonstracji przejdą przed Sejm. Protest transmituje TV Trwam.

RIRM/ radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj