KRRIT NAŁOŻYŁA KARĘ NA TVN ZA REPORTAŻ ATAKUJĄCY ŚW. JANA PAWŁA II

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła karę wysokości 550 tys. zł na TVN za reportaż, w którym zaatakowano świętego Jana Pawła II. Organ, który stoi na straży wolności słowa, wezwał też stację do zaprzestania łamania prawa. Chodzi o materiał pt. „Bielmo. Franciszkańska 3”, który został wyemitowany w marcu ubiegłego roku. Eksperci już wówczas wskazywali na brak obiektywizmu i rzetelności dziennikarskiej.

Wiele osób i organizacji stanęło w obronie Ojca Świętego. KRRiT wszczęła postępowanie wobec nadawcy na skutek skarg obywateli. Do biura Rady wpłynęło blisko 40 tys. skarg. Przewodniczący KRRiT, Maciej Świrski, powiedział, że materiał został poddany dokładnej analizie. Dodał, że na zamówienie Rady zostały wykonane trzy niezależne ekspertyzy.

– Eksperci wskazali szereg naruszeń standardów dziennikarskich, treści sprzecznych z prawem, podnosząc m.in. takie zarzuty, jak niezadbanie o obiektywizm, wybiórcza selekcja źródeł, ahistoryczna interpretacja faktów i zdarzeń historycznych, posługiwanie się technikami manipulacyjnymi takimi jak insynuacja, używanie manipulacyjnych określeń tzw. utrwalaczy, fałszywe powiązanie emocji z osobami oraz plotka – uzasadnił Maciej Świrski.

źródło: Radio Maryja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj