Bosak odpowiada Ursula von der Leyen: Największym zagrożeniem dla UE nie jest prawica z Polski, ale jest pycha, ignorancja i upór elit unijnych z Ursulą von der Leyen na czele

Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej, zabrała głos podczas kongresu Europejskiej Partii Ludowej. W swoim wystąpieniu wskazała, że Konfederacja z Polski, Alternatywa dla Niemiec oraz Zjednoczenie Narodowe z Francji są największym zagrożeniem dla Unii Europejskiej. Do tych słów odniósł się wicemarszałek Sejmu z Konfederacji. „Największym zagrożeniem dla UE nie jest prawica z Polski, ale jest pycha, ignorancja i upór elit unijnych z Ursulą von der Leyen na czele; elit które pchają całą wspólnotę w amok regulacji >>klimatycznych<< i bez żadnych wyliczeń podejmują decyzje gospodarcze o ogromnych, negatywnych skutkach dla Europejczyków” – skomentował Krzysztof Bosak.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej wygłosiła mowę w trakcie kongresu Europejskiej Partii Ludowej, do której należą między innymi Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe. Byłym przewodniczącym EPL był obecny polski premier, Donald Tusk. Ursula von der Leyen pogratulowała polskiemu premierowi za „przywrócenie w Polsce praworządności”.

Ursula von der Leyen przekonywała, że Konfederacja, Alternatywa dla Niemiec czy Zjednoczenie Narodowe z Francji chcą „zdeptać unijne wartości i zniszczyć naszą Europę”.

„Jako Europejskia Partia Ludowa nigdy na to nie pozwolimy” – grzmiała Ursula von der Leyen.

Do słów przewodniczącej KE odniósł się Krzysztof Bosak, wicemarszałek Sejmu z Konfederacji.

„Największym zagrożeniem dla UE nie jest prawica z Polski, ale jest pycha, ignorancja i upór elit unijnych z Ursulą von der Leyen na czele; elit które pchają całą wspólnotę w amok regulacji >>klimatycznych<< i bez żadnych wyliczeń podejmują decyzje gospodarcze o ogromnych, negatywnych skutkach dla Europejczyków — jak np. całkowite odrzucenie normalnych zasad handlu z Ukrainą” – napisał Krzysztof Bosak na X.

źródło: radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj