Fakty RMF FM: Do CBA zgłosili się posiadacze nielegalnych dyplomów

fot: youtube

Kilka osób, które nielegalnie uzyskały dyplomy w Collegium Humanum, zgłosiło się do Centralnego Biura Antykorupcyjnego – dowiedział się reporter RMF FM. Prokuratura prowadzi wielkie śledztwo w sprawie handlu dyplomami na tej prywatnej uczelni wyższej.

Ciąg dalszy głośnej sprawy Collegium Humanum. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, kilka osób, które nielegalnie uzyskały dyplomy w Collegium Humanum, zgłosiło się do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Służby nie chcą ujawniać ich tożsamości, ani nawet zawodów, czy funkcji, które pełniły. Wiadomo natomiast, że chodzi o ludzi, którzy wbrew przepisom uzyskały dyplomy MBA. Świadectwa ukończenia tych studiów menadżerskich były przepustką między innymi do zatrudnienia w radach nadzorczych państwowych spółek.

Jak ustalił reporter RMF FM, są to pierwsze osoby, które odpowiedziały na propozycję CBA dotyczącą możliwości uniknięcia kary. Nie są karane osoby, które zgłosiły udział w korupcji osoby publicznej i ujawniły wszelkie szczegóły tego procederu.

Więcej informacji na RMF24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj