AGENCI CBA: WYKORZYSTANIE I ZASTOSOWANIE PEGASUSA ODBYWAŁO SIĘ ZAWSZE ZGODNIE Z PRAWEM

cba.jpg

Według medialnych doniesień oprogramowanie szpiegowskie Pegasus było zawsze używane zgodnie z prawem. Kulisy jego wykorzystywania ujawnili agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Według medialnych doniesień wykorzystanie Pegasusa wobec polityków stanowiło promil jego używania. Takie informacje na łamach dziennika „Rzeczpospolita” przekazał jeden z agentów CBA. Dostęp  do oprogramowania szpiegowskiego był pilnie chroniony. Wszystkie wnioski o jego użycie były składane zgodnie z prawem. Za każdym razem odbywało się to za zgodą sądu.

Agenci podkreślają, że informacje o setkach podsłuchiwanych osób to „bajki”. Co więcej, ujawniają, że lista podsłuchiwanych polityków PiS jest w większości nieprawdziwa.

– Ten mityczny Pegasus jest jedną wielką wydmuszką, aferą, która nie miała miejsca, a działalność komisji – jeśli potwierdzi się to, co jest w artykule – nie ma żadnego sensu. Jest to działanie bezcelowe, a więc marnotrawienie publicznych pieniędzy – powiedział Jacek Ozdoba, poseł Suwerennej Polski.

Polityk dodał, że informacje przestawione na łamach prasy pokazują, iż Pegasus służył do przełamywania zabezpieczeń komunikatorów celem zbierania danych, a nie – jak przedstawiano to w mediach – prefabrykowania, tworzenia sztucznych wiadomości. Urządzenie mogło odczytywać dane z telefonu, ale nie mogło ich zmieniać. Służby nie mogły też pobierać prywatnych zdjęć z telefonów.

– Trzeba odrzeć sprawę Pegasusa z wielu narosłych fałszywych narracji, które miały służyć wyłącznie politycznym celom koalicji rządzącej, aby nastraszyć obywateli, pokazać, że miały miejsce rzekome nadużycia – wskazał Marcin Przydacz, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Wykorzystanie i zastosowanie Pegasusa – według relacji agentów CBA – odbywało się zawsze zgodnie z prawem. Żadne z danych pozyskanych przez oprogramowanie szpiegowskie, wbrew medialnych doniesieniom, nie były przekazywane za granicę.

TV Trwam News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj