PREZYDENT RP W KRAKOWIE: CPK NIE ZAGRAŻA REGIONALNYM LOTNISKOM [Video]

materiały prasowe

Prezydent Andrzej Duda powiedział w piątek w Krakowie, że budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego nie zablokuje rozwoju regionalnych portów lotniczych. Eksperci spodziewają się skokowego wzrostu zainteresowania transportem lotniczym.

Szef państwa polskiego spotkał się w Krakowie z Zarządem Związku Regionalnych Portów Lotniczych. Rozmowa dotyczyła funkcjonowania portów w kontekście projektu CPK.

Prezydent RP zauważył, że w ciągu piętnastu lat w naszej części Europy liczba pasażerów korzystających z transportu lotniczego wzrośnie o 150 milionów osób, dlatego należy rozwijać regionalne porty lotnicze. Andrzej Duda mówił też o konieczności budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

– Jeżeli nie będziemy mieli lotniska, które będzie centralnym hubem o większych możliwościach przyjęcia pasażerów i towarów cargo – za parę lat nie będziemy w stanie obsłużyć ruchu lotniczego, który będzie oczekiwany przez pasażerów w naszym kraju. Polacy będą musieli wyjeżdżać za granicę, by móc zrealizować wszystkie swoje zapotrzebowania lotnicze; realizować swoje marzenia o podróżach zagranicznych. Wolelibyśmy – co jest oczywiste i jasne – żeby to wszystko można było realizować z naszych lotnisk – wskazał szef państwa polskiego.

Prezydent Polski podkreślił, że potrzebujemy dziś także wielkiego lotniska ze względów bezpieczeństwa, tak aby móc przyjąć szybko największe samoloty wojskowe. „Dziś nie dysponujemy takim lotniskiem, ono musi zostać dopiero zbudowane” – zaznaczył.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy.
RIRM

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj