B. KEMPA: DYREKTYWA WS. EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ BUDYNKÓW OZNACZA GIGANTYCZNE KOSZTY DLA WSZYSTKICH POLAKÓW

fot. youtube.com

Europoseł Beata Kempa mówi, że dyrektywa w sprawie efektywności energetycznej budynków oznacza gigantyczne koszty, które poniosą wszyscy Polacy. Regulację większością głosów przyjął we wtorek Parlament Europejski w Strasburgu.

Regulacja przewiduje zakaz dotowania samodzielnych kotłów na paliwa stałe od przyszłego roku. Zgodnie z dokumentem nowe budynki od 2030 r. będą musiały być zeroemisyjne, a dodatkowo posiadać instalację fotowoltaiczną.

Dyrektywa przewiduje też, że obiekty niespełniające coraz bardziej rygorystycznych norm będą musiały przejść termomodernizację. Pojawią się klasy energetyczne budynków.

Europoseł Beata Kempa ostrzegła, że przyjęty dokument spowoduje w Polsce ubóstwo mieszkaniowe i energetyczne.

– To wszystko będzie narażało nas na gigantyczne koszty, niezależnie czy mieszkamy w bloku, w budynku wielorodzinnym czy też w jednorodzinnym. W sytuacji rodzin mniej zamożnych, osób samotnych, osób starszych, z niewielkimi dochodami z tytułu zabezpieczenia emerytalnego, to będzie oznaczało przymus i gigantyczne zadłużenie. Może także dojść do eksmisji. Neomarksistowska teoria, która jest wcielana w praktyce, staje się faktem. Dzieje się to, mimo iż rolnicy protestują – powiedziała Beata Kempa.

Dyrektywa ws. efektywności energetycznej budynków jest częścią pakietu „Fit for 55”. Regulację musi teraz zatwierdzić Rada, a następnie stanie się ona obowiązującym prawem.

RIRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj