PREZYDENT RP: W SPRAWACH ŻYCIA I ŚMIERCI NIE POWINNO BYĆ PRZEPROWADZANE REFERENDUM

materiały prasowe

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że tzw. aborcja jest pozbawieniem życia człowieka, a w sprawach życia i śmierci nie powinno być przeprowadzane referendum.

Rządząca koalicja dąży do liberalizacji prawa w zakresie tzw. aborcji. Wśród złożonych w Sejmie propozycji znalazły się projekty m.in. umożliwiające przerywanie ciąży do 12. tygodnia jej trwania. Pojawił się też pomysł, by w sprawie tzw. aborcji odbyło się referendum.

Prezydent był pytany w mediach, czy dopuszcza możliwość liberalizacji przepisów aborcyjnych. Podkreślił, że aborcja jest pozbawieniem życia człowieka i jeżeli ktoś żąda aborcji, to żąda prawa do zabijania. Dodał, że nie powinno być referendum w sprawach życia i śmierci.

O niedopuszczalności tzw. aborcji, która jest zabójstwem nienarodzonego dziecka mówi także Kościół. Przypomniał o tym w Radiu Maryja, ks. prof. Piotr Kieniewicz, teolog, członek zespołu KEP ds. bioetycznych.

– Każde zabójstwo jest złe. Zabójstwo z premedytacją jest skandalem, a zabójstwo z premedytacją niewinnej istoty jest totalną aberracją i zaprzeczeniem wszystkiego, co jest dobre w człowieczeństwie. Nawet wtedy, kiedy dochodzi do pozbawienia życia w obronie własnej, to mamy do czynienia z dramatem. Przy aborcji jest zamach na istotę zupełnie niewinną, która nie prosiła się na świat, która została na ten świat poniekąd zaproszona przez współżycie mężczyzny i kobiety. Nawet tam, gdzie jest gwałt, to przecież dziecko nie jest winne temu, że zaistniało, ale ono ponosi konsekwencje – wyjaśnił duchowny.

W wywiadzie prezydent został też zapytany, czy zawetuje przyjętą przez Senat nowelizację Prawa farmaceutycznego dotyczącą tzw. tabletki „dzień po”. Powiedział, że po tym, jak ustawa trafi na jego biurko, przeanalizuje jej szczegóły i zdecyduje o jej losie. Prezydent Andrzej Duda ocenił, że tabletka „dzień po” dostępna bez recepty dla osób niepełnoletnich jest „daleko idącą przesadą”. Zapowiedział jednocześnie, że nie podpisze ustawy wprowadzającej niezdrowe, chore i niebezpieczne dla dzieci zasady.

RIRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj