59-LATEK ODPOWIE ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD PSEM

fot: youtube

Dolnośląscy policjanci wielokrotnie swoimi działaniami udowodnili, że nie pozwolą na jakąkolwiek formę znęcania się nad zwierzętami. Tym razem dzielnicowi z Komisariatu Policji w Głuszycy uratowali skrajnie zaniedbanego psa, który trzymany były w fatalnych warunkach. Zwierzę zostało przekazane do schroniska, gdzie zapewniono mu fachową opiekę. 59-letni właściciel już wkrótce odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Głuszycy otrzymali sygnał, że na terenie jednej z posesji w tej miejscowości ma dochodzić do znęcania się nad psem. Zwierze miało być wychudzone, zaniedbane i przywiązane do łańcucha. Mundurowi natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania i pociągnięcia do odpowiedzialności karnej sprawcy tego przestępstwa.

Skierowany na miejsce patrol dzielnicowych z Komisariatu Policja w Głuszycy potwierdził informacje zawarte w zgłoszeniu. Pies były skrajnie zaniedbany i przebywał w fatalnych warunkach. Właścicielem zwierzęcia okazał się 59-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji, gdzie usłyszał zarzut znęcania się nad czworonogiem. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt grozi mu kara nawet 3 lat więzienia. Zaniedbany i wychudzony pies został przykazany pracownikom wałbrzyskiego schroniska.

Funkcjonariusze apelują do osób posiadających zwierzęta o przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz o troskę i opiekę nad nimi. Informujemy, że nie ma i nie będzie przyzwolenia na jakiekolwiek formy przemocy i zaniedbania wobec zwierząt.

Przypominamy o możliwości zgłaszania różnych zagrożeń za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wśród wielu kategorii do wyboru jest właśnie znęcanie się nad zwierzętami. Wystarczy anonimowo zaznaczyć na mapie miejsce, które mundurowi niezwłocznie skontrolują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj