Marszałek Marcin Krzyżanowski przedstawił swój program wyborczy

Marszałek Marcin Krzyżanowski (PiS) na konferencji prasowej przedstawił swój program  wyborczy na kolejne 5 lat.  Według Krzyżanowskiego samorząd województwa powinien akcentować następujące sprawy:

1.       Senioralne Centrum Rehabilitacji i Geriatrii we Wrocławiu

W mijającej kadencji uruchomiłem program asystentury osób starszych. Polegał on na wsparciu Seniorów przez asystenta, który pomagał im w załatwianiu spraw życia codziennego np. pójście do urzędu, wizyta u lekarza. Nie możemy na tym poprzestać. W kompleksie szpitala rehabilitacyjnego przy ulicy Poświęckiej powinno powstać Centrum Rehabilitacji dla osób starszych. W ramach nowego obiektu powstanie szpital geriatryczno-rehabilitacyjny na 140 łóżek stacjonarnych i 30 stanowisk opieki dziennej oraz profilaktyka ambulatoryjna.

 

2.       Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci we Wrocławiu

Niewątpliwym wyzwaniem, z którym musimy się zmierzyć jest kondycja psychiczna dzieci i młodzieży. Polskie dane dotyczące ilości pacjentów poniżej 18 roku życia, którzy skorzystali z leczenia psychiatrycznego w ramach NFZ pokazują, że w 2020 r. na terenie kraju było 146 tysięcy takich przypadków, a na terenie Dolnego Śląska ponad 12 tysięcy. Nie możemy bagatelizować tego problemu. W tej kadencji uruchomiłem program wsparcia psychologicznego „Razem łatwiej”, który jest adresowany do uczniów szkół.

Moim celem jest wybudowanie nowoczesnego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci we Wrocławiu. Powstanie takiego ośrodka projektowane jest przy Szpitalu im. Gromkowskiego. Ważne jest, aby ten projekt kontynuować w przyszłej kadencji. Dołożę wszelkich starań, aby ten projekt został zrealizowany jak najszybciej.

 

3.       Nowy SOR we Wrocławiu

W Polsce ponad milion osób choruje na nowotwory. Przez ostatnie lata zabiegałem o to, aby we Wrocławiu powstał najnowocześniejszy szpital onkologiczny w naszym kraju. Z zespołem ludzi, którzy również mieli taki cel udało nam się to osiągnąć. Ten szpital już powstaje – umowa z wykonawcą została podpisana i na terenie budowy trwają już pierwsze prace. Zależy mi na tym, aby ten kluczowy projekt zrealizować do końca.

 

Wrocław to miasto, które stale się rozwija, każdego roku przybywa mieszkańców naszego miasta. Jednakże infrastruktura Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych nie jest dostosowana do tak dużej liczby mieszkańców, dlatego często są one przepełnione i trzeba wiele godzin czekać na udzielenie pomocy. Moim celem jest to zmienić. Wrocław potrzebuje nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Może on powstać w szpitalu przy ulicy Koszarowej, gdzie obecnie działa Izba Przyjęć.

 

4.       Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt we Wrocławiu

Ochrona przyrody, troska o zwierzęta to ten element, którym powinien cechować się nowoczesny samorząd i nowoczesny Wrocław. W kadencji, która aktualnie mija uruchomiłem program edukacji ekologicznej, którego celem było organizowanie wycieczek dla dzieci z całego województwa do ośrodków prowadzonych przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych.

Wbrew pozorom sprawa dzikich zwierząt dotyczy również Wrocławia. Coraz więcej dzików, saren czy lisów żyje na terenie naszego miasta. Wielu mieszkańców Wrocławia znajduje jeże, czy poranione ptaki. Ważne jest to, aby mieszkańcy wiedzieli co zrobić w takiej sytuacji. We Wrocławiu powinien powstać Ośrodek Rehabilitacji dzikich zwierząt. Warto wykorzystać doświadczenie podobnego ośrodka, który znajduje się w Myśliborzu i jest prowadzony przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych – marszałkowską instytucję. Łączy on edukację ekologiczną z pomocą udzielaną zwierzętom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj