OJCIEC ŚWIĘTY: NIECH POLSKA BĘDZIE ZIEMIĄ, KTÓRA CHRONI ŻYCIE W KAŻDYM JEGO MOMENCIE

Franciszek2.jpg

Ojciec Święty Franciszek przekazał dziś w Watykanie, że marzy o tym, aby Polska była ,,ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie”. „Nie zapominajcie, że nikt nie jest panem życia” – podkreślał Papież.

Papież Franciszek spotkał się dziś z wiernymi na audiencji generalnej na placu św. Piotra. Z powodu problemów z gardłem Biskup Rzymu powierzył czytanie wszystkich przygotowanych przez siebie tekstów jednemu ze swoich współpracowników.

Zwracając się do Polaków, Ojciec Święty nawiązał do Narodowego Dnia Życia, który w naszym kraju będzie obchodzony w niedzielę.

– Serdecznie pozdrawiam Polaków! Co roku 25 marca obchodzicie w Polsce Narodowy Dzień Życia. Myśląc o Waszej ojczyźnie, chciałbym odnieść do niej moje marzenie, jakie kilka lat temu wyraziłem, pisząc o Europie. Niech Polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie – od chwili, gdy pojawia się w łonie matki aż do jego naturalnego kresu. Nie zapominajcie, że nikt nie jest panem życia – czy to swojego, czy też innych. Z serca Wam błogosławię! – podkreślał Papież.

Dzisiejszą katechezę Ojciec Święty poświęcił cnocie roztropności, która jest jedną z czterech cnót kardynalnych. Papież Franciszek wskazywał, że roztropność ,,to zdolność do takiego sterowania działaniami, aby kierowały się one ku dobru”.

Człowiek roztropny – jak nauczał Biskup Rzymu – dokonuje wyborów z szerokim spojrzeniem i wewnętrzną wolnością; ma świadomość, że każdy może pobłądzić.

Ojciec Święty wskazywał, że ,,Bóg chce, abyśmy byli mądrymi świętymi, ponieważ bez roztropności wystarczy chwila, by zejść na manowce”.

RIRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj