POLITYCY PIS OCZEKUJĄ OD RZĄDU REALIZACJI POSTULATÓW PROTESTUJĄCYCH ROLNIKÓW. WYRAŻAJĄ TEŻ ZANIEPOKOJENIE PRÓBAMI ICH ZASTRASZANIA

flaga polski.jpg

O problemach rolników przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości mówili na konferencji prasowej, ale także na sali sejmowej. Jak zauważyli, rolnicy protestują w ponad 500 miejscach Polski walcząc nie tylko o swoje sprawy, ale także o bezpieczeństwo żywnościowe wszystkich obywateli. Tymczasem, jak ocenił były minister rolnictwa, Robert Telus, z dotychczasowych rozmów strony rządowej z protestującymi rolnikami nic nie wynika, nie ma żadnych konkretów.

Była wiceminister rolnictwa, Anna Gembicka, przypomniała, że rząd może rozszerzyć embargo, zamknąć granicę i powinien wprowadzić rekompensaty dla rolników, którzy mają problemy z płynnością finansową.

Były wiceminister rolnictwa, Krzysztof Ciecióra, zauważył, że rok temu o tej porze pszenica kosztowała 1 tys. złotych. To – jak dodał – cena poniżej kosztów produkcji, więc rząd PiS zaproponował wówczas dopłaty do tego zboża.

– Dzisiaj mamy zboże po 600,700 zł i nie wiemy nic o żadnych dopłatach pomimo tego, że koszty produkcji są wyższe niż rok temu o tej porze. Najwyższy czas się obudzić i spełnić jakiekolwiek postulaty rolników. We wtorek odbyła się kolejna komisja rolnictwa, na której nie podjęliśmy żadnych konkretnych ustaw związanych z postulatami rolników. Rozpatrywaliśmy ustawę lobbowaną przez sektor bankowy, która ma otwierać kolejne możliwości zaciągania kredytów przez rolników. Zamiast korzystać z tych rozwiązań, które były, tworzymy nowe, które będą de facto utrudniać rozwiązanie problemów rolników – powiedział Krzysztof Ciecióra.

Poseł Robert Telus zwrócił uwagę, że premier Donald Tusk próbuje obecnie rozmydlać temat, a policja robi wszystko, by nie dopuszczać do protestów. Zatrzymują rolników, którzy jadą na protesty; sprawdzają bardzo dokładnie traktory, a wcześniej także wypytują gospodarzy na ich podwórkach o organizatorów, miejsce i powody strajków – przekazał polityk PiS. To – jak podkreślił – jest zastraszanie rolników.

RIRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj