Ekspert: apeluję by nie ulec medialnej operacji specjalnej rządu i nie dać się zwieść pozorom

Wielki Tydzień zapisze się w naszej pamięci obrazem umęczonej twarzy ciężko chorego Zbigniewa Ziobry i dźwięku jego zachrypniętego głosu, gdy opisuje bezprawie i przemoc, jakie dotknęły jego i trzech innych polityków. Apeluję, by nie ulec medialnej operacji specjalnej rządu i nie dać się zwieść pozorom. Choćby wszystkie agencje bezpieczeństwa na świecie wysyłały do nas swoich funkcjonariuszy, radość, którą wszystkim umęczonym i udręczonym niesie Zmartwychwstały Chrystus – pozostanie i będzie w naszych sercach – mówiła dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja.

26 marca funkcjonariusze Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego na polecenie prokuratury Adama Bodnara przeprowadzili przeszukania w 25 lokalizacjach w całym kraju. Włamali się m.in. do byłego Prokuratora Generalnego i byłego ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry.

– Wielki Tydzień obecnego roku zapisze się w naszej pamięci obrazem umęczonej twarzy ciężko chorego Zbigniewa Ziobry i dźwięku jego zachrypniętego głosu, gdy opisuje bezprawie i przemoc, jakie dotknęły jego i trzech innych polityków Suwerennej Polski w Wielki Wtorek. Były minister sprawiedliwości zmuszony był przerwać terapię antynowotworową, by chronić swój dom przed atakiem, a raczej zemstą rządu Donalda Tuska – mówiła dr Jolanta Hajdasz.

Przypomniała, że drzwi do domu Zbigniewa Ziobry zostały wywarzone, a ABW zakryło zewnętrzne i wewnętrzne kamery znajdujące się na posesji polityka. Funkcjonariusze wkroczyli również do mieszkania teściów lidera Suwerennej Polski, gdzie jego dzieciom zabrano tablety i telefony komórkowe.

– Słowem: pokaz siły i brutalności oraz ogromnej, niczym nieuzasadnionej bezduszności. Każdy, kto interesuje się życiem publicznym wie przecież, iż kilka miesięcy temu zdiagnozowano u Zbigniewa Ziobry raka krtani w zaawansowanej postaci, a on od tego czasu walczy o swoje życie i zdrowie. Tymczasem nie próbowano nawet się z nim kontaktować, nie wzięto pod uwagę żadnych okoliczności, które mogłyby sprawić, iż przeszukanie czyjegoś domu odbyłoby się w cywilizowany sposób. A przecież nie jest osobą oskarżoną, ani nawet podejrzaną, nie są mu stawiane żadne zarzuty. Ma więc prawo oczekiwać, że jego podstawowe, zwykłe prawa do uczciwego traktowania, do ochrony bliskich i prywatności będą respektowane – podkreśliła dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Felietonistka wskazała, że obserwując działania obecnego rządu musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż mamy do czynienia z „bezwzględnymi zimnymi graczami, politykami, którzy chcą osiągnąć swoje cele niszcząc i rujnując zasady państwa, jakie udało się zbudować po okresie komunizmu”.

– Mamy ich się bać. Mamy zrozumieć, że każdy może być potraktowany w ten sam sposób, jak panowie Kamiński, Wąsik czy teraz Matecki, Romanowski, Woś, Ziobro. Bez prawnych podstaw, pod byle jakim pretekstem prowadzi się działania, które sprawiają, iż każdemu, nawet przeciętnie wrażliwemu człowiekowi, brakuje słów na komentarz. I zaczyna myśleć, jak się przed takim bezprawiem uchronić. Odpowiedzią jest często to słynne i tak niebezpieczne dla Państwa: „Lepiej siedź cicho i się nie wychylaj. Uważaj, bo przyjdą także po ciebie, ale ty sobie nie poradzisz, bo przecież nie jesteś nikim znanym, bo nie masz pieniędzy i tylu przyjaciół” To znany i niestety powszechnie stosowany przez rząd Donalda Tuska mechanizm zastraszania ludzi. Jego konsekwencją jest apatia i bierność społeczeństwa. I o to im wszystkim chodzi – wyjaśniła.  

Dr Jolanta Hajdasz zaznaczyła, iż od 13 grudnia ubiegłego roku nie ma tygodnia, by rządząca koalicja nie urządzała „współczesnych igrzysk”, aby zajmować nimi medialne przekazy i przez nie wprowadzać chaos.

– Teraz, w czasie Wielkiego Tygodnia, tuż przed najważniejszymi dla katolików świętami w roku, rządzący dają nam kolejne bulwersujące przedstawienie, odwracając naszą uwagę od spraw jeszcze ważniejszych, takich jak: atak na bank centralny i jego prezesa, niszczenie systemu edukacji i systemu wychowywania naszych dzieci, legalizacja coraz bardziej niebezpiecznych praktyk aborcyjnych i brak jakiegokolwiek programu na rozwój gospodarczy kraju. Jak wzrost zagrożenia konfliktem wojennym. Jak brak bezpieczeństwa energetycznego i wprowadzanie utopijnych, zagrażających nam wszystkim unijnych rozwiązań – wyliczała dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

Felietonistka podkreśliła, że Polacy przetrwali już o wiele bardziej brutalne i bezwzględne okupacje.

– Apeluję, by nie ulec medialnej operacji specjalnej rządu i nie dać się zwieść pozorom; nie dać się oszukać ich medialnym przekazom i ich działaniami, którymi depczą prawo, konstytucję i najbardziej podstawowe zasady ludzkiego traktowania. Brutalnie atakowanym politykom Suwerennej Polski przekazuję wyrazy wsparcia i solidarności, a każdemu z nas życzę błogosławionych Świąt Wielkanocnych. Choćby wszystkie agencje bezpieczeństwa na świecie wysyłały do nas swoich funkcjonariuszy, radość, którą wszystkim umęczonym i udręczonym niesie Zmartwychwstały Chrystus – pozostanie i będzie w naszych sercach – mówiła dr Jolanta Hajdasz.

Cały felieton dr. Jolanty Hajdasz można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj