Za nami okres świąteczny. Ponad 140 pijanych kierowców na Dolnym Śląsku

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Święta Wielkanocne, jak co roku, to okres intensywnej pracy dla dolnośląskich funkcjonariuszy. Wszystko po to, aby zapewnić na możliwie najwyższym poziomie bezpieczeństwo mieszkańcom i osobom przebywającym na terenie naszego województwa. Podczas świątecznego weekendu policjanci przeprowadzili aż 4933 różnego rodzaju interwencji. Na drogach Dolnego Śląska mundurowi obsługiwali też 16 wypadków, w których niestety zginęła jedna osoba, a 14 zostało rannych.

Podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych terenie województwa dolnośląskiego policjanci obsługiwali 16 wypadków drogowych. Pomimo pięknej pogody i sprzyjających warunków drogowych, kierowców nadal gubi nadmierna prędkość, brak koncentracji, zmęczenie czy nonszalancja na drogach. Niestety skutkiem tych wypadków, była jedna ofiara śmiertelna i 14 osób rannych. Do śmiertelnego wypadku doszło 30 marca w Dzierżoniowie, gdzie potrącona została piesza.

Policjanci prowadząc w okresie świąt wzmożone działania kontrolne, ujawnili i wyeliminowali z ruchu aż 142 osoby, które pomimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Okres świąteczny to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu czterech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili bowiem 4933 różnego rodzaju interwencji, a także zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 334 osoby i 121 poszukiwanych.

Podsumowując jednak ten okres kompleksowo i biorąc pod uwagę ilość osób przemieszczających się po drogach Dolnego Śląska, a także policyjne interwencje, można stwierdzić, że było dość spokojnie i bezpiecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj