PIELĘGNIARKI APELUJĄ O PRZYSPIESZENIE PRAC NAD PROJEKTEM USTAWY W SPRAWIE WYNAGRODZEŃ W SŁUŻBIE ZDROWIA

fot. flickr.com

Pielęgniarki chcą przyspieszenia prac nad projektem ustawy dotyczącej wynagrodzeń w służbie zdrowia. Chodzi o obywatelski projekt nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Projekt ustawy dotyczącej wynagrodzeń w służbie zdrowia zawiera m.in. propozycję podwyższeniu współczynnika pracy dla czterech z dziesięciu grup zawodowych, który jest ustalany według wymaganego wykształcenia lub specjalizacji.

Krystyna Ptok wskazała, że pierwsze czytanie projektu odbyło się 29 listopada i od tego czasu niewiele się w tej sprawie dzieje.

– Wszystkie ugrupowania z koalicji rządzącej poparły nasz projekt i głosowały za tym, żeby go procedować. Kolejne dni pokazują, iż nic się nie dzieje. Dopiero po 67 dniach od pierwszego czytania powołano podkomisję. Minęły 44 dni od tego momentu, jak odbyła się pierwsza i jedyna dotąd podkomisja merytoryczna – mówiła Krystyna Ptok.

Posiedzenie podkomisji zajmującej się projektem ustawy dotyczącej wynagrodzeń w służbie zdrowia zaplanowano na 11 kwietnia bieżącego roku.

RIRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj