Z. ZIOBRO O GROŹBACH POD ADRESEM JEGO LEKARZY: TO PRAKTYKI PUTINOWSKIE

To praktyki – można powiedzieć – putinowskie. W Rosji są zastraszani prawnicy, lekarze opozycyjnych polityków. To samo się dzieje w Polsce rządzonej przez Tuska, który tworzy nagonkę, by zniechęcić lekarzy do leczenia. To jest casus, jaki pokazuje stan polskiego państwa, które znalazło się pod rządami Tuska i diabelską nienawiść, która kieruje tymi ludźmi – mówił Zbigniew Ziobro, poseł Suwerennej Polski, były minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny, odnosząc się do gróźb, jakie otrzymywała śp. prof. Elżbieta Starosławska i inni lekarze zapewniający mu opiekę. Z szykanami spotyka się także rodzina polityka.

Zbigniew Ziobro przez wiele lat podejmował działania mające na celu ograniczenie przestępczości w Polsce. Robił to już od początku swojej kariery w „dużej polityce”. Uchwalane dzięki jego pracy przepisy nie stanowią jednak żadnej formy „zamordyzmu” i nie opierają się na karaniu dla samego karania.

– Tu nie idzie o to, aby każdy, kto dopuszcza się jakiegokolwiek przestępstwa, trafiał do więzienia. Przestępstwa są bardzo różne i też sprawcy są różni. Są tacy, którzy dopuszczają się zachowań jednorazowo, z głupoty, czasami są też nieumyślne zdarzenia. Tutaj więzienie nie jest z reguły dobrym rozwiązaniem. Są lepsze sposoby, jak kary wolnościowe czy odbycie kary w domu, z bransoletami (dozoru elektronicznego – radiomaryja.pl), gdzie sprawca się musi utrzymywać, może wykonywać pracę, uczyć się. Natomiast kiedy mamy do czynienia z najgroźniejszymi przestępcami, czyli zbrodniarzami, państwo musi być surowe, dlatego że jeśli taki sprawca wyjdzie na wolność, to zwykle jest tak, że wraca on na drogę przestępstwa i robi krzywdę niewinnym ludziom – niekiedy straszną krzywdę – tłumaczył Zbigniew Ziobro.

Za rządów Zjednoczonej Prawicy wypowiedziano też wojnę specyficznemu rodzajowi przestępczości, uderzającemu w dochody państwa. Mowa o oszustwach podatkowych w ramach mafii VAT-owskich. Zgodnie z przepisami ustanowionymi przez ówczesne władze, za tego rodzaju przestępstwa grozi kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

– W przypadku tego rodzaju przestępstw (…) głównym motywem jest zysk i przyjemność życia. Jeżeli sprawcy widzą w perspektywie „szansę” spędzenia w zakładzie karnym 25 lat więzienia, to wolą zmienić zawód na bezpieczniejszy i taki, który pozwoli im spokojnie osiągać swoje cele bez okradania państwa polskiego. Dlatego tak radykalnie ograniczyliśmy utratę VAT-u – zwrócił uwagę gość „Aktualności dnia”.

Rozmówca Radia Maryja dodał, że za czasów poprzednich rządów Donalda Tuska większość tego typu przestępstw popełniały koncerny międzynarodowe. Rozwiązanie problemu mafii VAT-owskich pozwoliło załatać dziurę w budżecie, co z kolei umożliwiło wprowadzenie licznych programów socjalnych, takich jak 500 Plus.

Obecnie politycy, którzy przez wiele lat wypracowywali rozwiązania pomagające skutecznie ograniczać przestępczość w Polsce, sami są traktowani jak przestępcy przez obecne władze. Jednym z najbardziej szykanowanych jest Zbigniew Ziobro.

– Jeszcze w grudniu dotarły do mnie informacje, że Tusk w swoim otoczeniu odgrażał się, że zemści się na mnie, ale też na mojej rodzinie za to, że upubliczniłem w swoim czasie zeznania człowieka, na którego on sam się powoływał na swojej konferencji prasowej, gdzie mówił, że to jest „najbardziej wiarygodny w całej Polsce świadek koronny” i wykorzystywał fragment jego zeznań, z którego wyciągał wnioski, że „PiS, w porozumieniu z rosyjskimi służbami, zorganizował nagrania w słynnej kawiarni Sowa i Przyjaciele” – powiedział poseł Suwerennej Polski.

W upublicznionych przez Zbigniewa Ziobrę zeznaniach ów „najbardziej wiarygodny świadek koronny” przyznał się do dawania łapówek Donaldowi Tuskowi. Pieniądze, umieszczone w plastikowej torbie sieci marketów Biedronka, miały być przekazywane przez syna premiera.

– Krótko mówiąc, Tusk może innych chlapać błotem i nikczemnie oskarżać na podstawie zeznań „bardzo wiarygodnego świadka” (jak go określa), ale kiedy potem da się szansę każdemu zobaczyć, jaką „wiarygodność” tego świadka pokazuje całość jego zeznań, to dzieje się „zbrodnia na godności” Tuska – zaznaczył były szef resortu sprawiedliwości.

Do politycznej zemsty na Zbigniewie Ziobrze i jego rodzinie przyczynił się też fakt, że za czasów sprawowania przez niego urzędu do aresztów trafili najbliżsi współpracownicy szefa Platformy Obywatelskiej, tacy jak Sławomir Nowak.

– Oni żyli w strachu. Żądza zemsty rosła i szukali pretekstu. Za pretekst wzięli sobie Fundusz Sprawiedliwości. Podstawą do prowadzenia śledztwa są zarzuty, które są na swój sposób absurdalne – wskazał gość „Aktualności dnia”.

Prześladowania (m.in. groźby) spotkały też śp. prof. Elżbietę Starosławską, dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli, tylko z tego powodu, że Zbigniew Ziobro leczył się w jej szpitalu. Rozmówca Radia Maryja przyznał, że to ona zaproponowała mu eksperymentalną terapię, która znacznie zwiększyła jego szanse w walce z chorobą.

– Gdyby nie jej lekarski „nos”, intuicja, być może nie mielibyśmy już okazji rozmawiać – stwierdził.

Groźby i wyzwiska kierowane pod adresem lekarki były dla niej ogromnym szokiem. Tego rodzaju haniebne praktyki wywołują słuszne oburzenie.

– To jest szokujące. To praktyki – można powiedzieć – putinowskie. Jeżeli czytamy, co się dzieje w Rosji, to tam są zastraszani prawnicy, lekarze opozycyjnych polityków. To samo się dzieje w Polsce rządzonej przez Tuska, który przykleja sobie serduszka do koszulki, a równocześnie tworzy taką nagonkę uderzającą nie tylko w ciężko chorego polityka (…), ale również w lekarzy, by zniechęcić do jego leczenia. Do czego to prowadzi? Nie chodzi tylko o mnie, ale to jest casus, jaki pokazuje stan polskiego państwa, które znalazło się pod rządami Tuska i diabelską nienawiść, która kieruje tymi ludźmi – zwrócił uwagę poseł Suwerennej Polski.

Były minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny zapewnił, że obecna koalicja rządząca, do czegokolwiek by się nie posunęła, nie zdoła go złamać.

– Będę walczył – powiedział rozmówca Radia Maryja.

Audycja, której gościem był Zbigniew Ziobro, jest dostępna [tutaj].

 

radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj