Dokonał uszkodzenia ciała poprzez zranienie nożem dwóch osób

domena publiczna
W miniony weekend we Wrocławiu przy ul. Opolskiej doszło do niebezpiecznej sytuacji, w której mężczyzna miał zwrócić uwagę dwóm młodym osobom, aby nie zaśmiecali chodnika. W efekcie tego działania wywiązała się awantura. Dwóch nastolatków miało potraktować przez to gazem obezwładniającym mężczyznę a nawet uderzać go. Finał był taki, że obaj trafili do szpitala z ranami po użyciu noża niezagrażającymi życiu. Dziś 44-latek, który spowodował obrażenia usłyszał zarzuty dotycząc uszkodzenia ciała. Sytuacja nie jest taka jednoznaczna, bowiem okoliczności mogą wskazać na działanie w granicach obrony koniecznej.

W sobotę tj. 6 kwietnia br., na wrocławskim osiedlu Księże Małe doszło do sytuacji z pozoru zwyczajnej. Jednak dalszy jej rozwój pokazuje, że mogła nieść ona za sobą tragiczne w skutkach konsekwencje. Początek polegał na zwróceniu uwagi dwóm młodym mężczyznom, aby nie zaśmiecali chodnika (wyrzucony papierek).

Finalnie jedna z osób, której uwaga została zwrócona wyjęła gaz obezwładniający i prysnęła nim w twarz, po czym doszło do eskalacji agresji między trójką mężczyzn. Finał niestety był dość poważny, gdyż dwóch 19-latków z niezgarniającymi życiu ranami zadanymi nożem trafiło do jednego z wrocławski szpitali. Z fachowej pomocy nie chcieli jednak skorzystać. Współpraca z policjantami również nie do końca była według nich koniczna.

Mimo wszystko policjanci zawsze podchodzą skrupulatnie do tego rodzaju przestępstw. Następnego dnia funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec zatrzymali na ternie Lubina 44-letniego mężczyznę podejrzanego o spowodowanie tych obrażeń u dwóch 19-latków. Jak wynika z dalszych ustaleń podejrzany miał być uderzany po całym ciele przez nastolatków.

Dzisiaj mężczyzna usłyszał w tej sprawie zarzuty. Okoliczności jednak, które pojawiają się sprawie nadają jej jednak inny kierunek.

W efekcie okazać się może, że 44-latek działał w ramach obrony koniecznej. O tym zdecyduje dalszy materiał dowodowy zgromadzony przez śledczych, który ostatecznie podlegał będzie prokuratorskiej ocenie. Za popełnione przestępstwo dotyczące uszkodzenia ciała grozić może kara do  5 lat pozbawienia wolności. Natomiast jeśli sposób działania mężczyzny uznany zostanie jako czynności w granicach obrony koniecznej, mężczyzna nie poniesie konsekwencji karnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj