Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem [Video]

Prezydent Andrzej Duda kontynuuje wizytę w Stanach Zjednoczonych. Dziś w Nowym Jorku ma wystąpić na otwarciu wydarzenia nt. budowania globalnej odporności i promowania zrównoważonego rozwoju przez powiązania infrastrukturalne Zgromadzenia ONZ.

W środę Prezydent RP spotkał się z przewodniczącą Rady Gospodarczej i Społecznej ONZ, z przewodniczącym zgromadzenia ogólnego, a następnie z sekretarzem generalnym ONZ.

Wszystkie spotkania były bardzo ważne – ocenił prezydent, dodając, że omawiane tematy związane były m.in. z rozwojem Polski i naszej części Europy.

– Mówiłem o współpracy w ramach Trójmorza, o naszym rozwoju infrastrukturalnym, a także o planach inwestycji w naszej części Europy. Z sekretarzem generalnym ONZ najważniejszym tematem była kwestia bezpieczeństwa oraz dwóch wielkich kryzysów, z którymi mamy dziś do czynienia. Ten, który wynika z rosyjskiej agresji na Ukrainę, i ten, który toczy się na Bliskim Wschodzie. Sekretarz pytał mnie o ocenę sytuacji na Ukrainie. Podkreślałem, że musimy uczynić wszystko, aby Rosja nie wygrała wojny – powiedział Andrzej Duda.

źródło: Radio Maryja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj