W RESORCIE ZDROWIA TRWAJĄ WSTĘPNE ANALIZY DOT. WPROWADZENIA ZAKAZU SPRZEDAŻY ALKOHOLU NA STACJACH BENZYNOWYCH. J. MOSIŃSKI: TO DZIAŁANIE W DOBRYM KIERUNKU

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jan Mosiński, powiedział, że wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych jest działaniem w dobrym kierunku. W Ministerstwie Zdrowia trwają wstępne analizy dotyczące wdrożenia takiego zakazu. Władze resortu przyglądają się podobnym przepisom w innych krajach.

Szefowa resortu zdrowia, Izabela Leszczyna, chce, aby prace nad tą propozycją toczyły się szybko. Poseł PiS-u, Jan Mosiński wskazał, że ograniczenie dostępu do alkoholu jest jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie skali jego spożycia.

– Ograniczanie sprzedaży alkoholu na stacjach paliw jest działaniem w dobrym kierunku. Oczekiwałbym nawet, żeby w ogóle nie było alkoholu sprzedawanego na stacjach paliw, bo misja tego typu punktów jest zgoła inna – tankowanie paliwa, a nie alkoholu. Jeżeli chodzi o alkohol, to będąc w podróży bardzo łatwo skusić się towarem na półce. Stąd te działania odbieram w dobrym kierunku i myślę, że będzie to finalizowane. Zresztą w sondażach respondenci podkreślają, że czasami stacja paliw przypominana raczej sklepy z alkoholami, a nie stację – zaznaczył poseł Jan Mosiński.

W Polsce spożycie alkoholu systematycznie wzrasta. Rocznie statystyczny Polak wypija 11,5 litra czystego spirytusu. Co istotne 40 proc. wypijanego alkoholu to napoje wysokoprocentowe.

RIRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj