Z. RAU: SZEF MSZ ZAMIAST INFORMOWAĆ ZAJĄŁ SIĘ DEZINFORMACJĄ

Były szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że minister Radosław Sikorski zamiast informować zajął się dezinformacją. Polityk PiS odniósł się w Sejmie do expose szefa polskiej dyplomacji na temat celów polskiej polityki zagranicznej w br. Wystąpienie ministra zawierało krytykę pod adresem poprzedniego rządu.

Poseł Zbigniew Rau podkreślił, że po ośmiu latach rządów PiS-u Polska postrzegana jest jako kraj bliski cudu gospodarczego i dzięki polityce zagranicznej jest nie tylko bogatsza, ale zasadniczo bardziej bezpieczna.
– Choćby obecny rząd zjadł tysiąc baśniowych kotletów i postawił przed nami tysiąc słomianych, retorycznych gadżetów, nie zdoła wmówić Polakom, że te fakty to mit – zaznaczył Zbigniew Rau.

Były minister spraw zagranicznych wskazał, że obecny rząd zamierza prowadzić politykę, kierując się sześcioma iluzjami. Wśród nich wskazał na postrzeganie dalszej integracji europejskiej i jej pogłębianie oraz suwerenności państwa jako szkodliwy anachronizm.

– Jeżeli rząd będzie się kierował w Europie własnymi iluzjami, nie będzie zdolny do obrony polskich interesów i stanie się nieświadomym narzędziem, a co gorzej: świadomym w rękach innych – dodał polityk.

Debata nad expose ministra spraw zagranicznych ma potrwać do godz. 18.00.

RIRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj