PREZYDENT UŁASKAWIŁ TRZY OSOBY. DWIE Z NICH MAJĄ BYĆ AGENTAMI CBA

cba.jpg
fot: youtube

Andrzej Duda zastosował prawo łaski wobec trzech osób. Informację o tym podała Kancelaria Prezydenta RP. Według doniesień medialnych dwie ułaskawione osoby to byli agenci CBA, skazani w tzw. aferze gruntowej.

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Andrzej Duda zastosował prawo łaski wobec trzech osób. Jak podają media, dwie z nich mają być agentami CBA skazanymi w tzw. aferze gruntowej. Wcześniej – w tej samej sprawie – prezydent ułaskawił byłych szefów CBA i polityków Prawa i Sprawiedliwości: Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Obecne decyzje Andrzeja Dudy krytykują politycy obozu rządzącego z premierem Donaldem Tuskiem na czele. PiS wskazuje, że prezydent działa konsekwentnie. W Polskim Radiu mówił o tym europoseł Ryszard Czarnecki.

– Prezydent jest konsekwentny. Można się z nim zgadzać lub nie zgadzać. Prawo łaski zastosowuje do tych ludzi, którzy walczyli z korupcją (zdaniem prezydenta, a także moim zdaniem) i którzy w sposób niesprawiedliwy, niezasłużony zostali skazani. Stąd taka decyzja głowy państwa – wyjaśnił eurodeputowany.

O sprawę był też pytany poseł Waldemar Buda z PiS.

– Priorytetem naszego obozu, ale też Pana Prezydenta, było to, żeby ścigać przestępców, żeby CBA działało, żeby wykrywać nieprawidłowości. Dzisiaj jest inna tendencja. Dzisiaj się mówi o tym, że trzeba karać tych, którzy przestępstwa ścigali i likwidować instytucje, które się tym zajmowały. Mamy dokładnie ten scenariusz. CBA do likwidacji, a funkcjonariusze, którzy zajmowali się ściganiem – do więzień i z zarzutami. Taką mamy dzisiaj rzeczywistość i proszę sobie ją porównać (z tą z czasów PiS – radiomaryja.pl) – mówił parlamentarzysta.

Prezydent rozpatrywał też inne wnioski Prokuratora Generalnego w sprawie ułaskawienia. Odmówił zastosowania prawa łaski wobec czterech osób.

RIRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj