„WAŻNE, BY CZUĆ SIĘ POLAKIEM, MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ POLSKICH KORZENI” – W TORUNIU ROZPOCZĘŁO SIĘ 26. FORUM POLONIJNE

Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. W sobotę w murach AKSiM przewidziane są panele dyskusyjne. Podczas dyskusji podjęte zostaną tematy dotyczące zachowania świadomości polskich korzeni oraz promowania polskiej tożsamości. Wśród prelegentów znajdą się m.in. poseł Jan Dziedziczak; wiceprezes IPN, dr hab. Karol Polejowski; etyk, ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.

Dyrektor administracyjny i wykładowca AKSiM, Katarzyna Cegielska, wskazała, że Forum jest spotkaniem Polonii z całego świata. Dodała, iż jego celem jest pielęgnowanie świadomości narodowej.

– Obecnie, kiedy postępuje globalizacja, trzeba wracać do korzeni, trzeba czuć przynależność do narodu, dumę z ojczystego języka, kultury, historii, dlatego też uczestnicy Forum Polonijnego zaproponowali temat nawiązujący do tożsamości narodowej. Życie osób mieszkających na obczyźnie często może być przykładem dla nas, mieszkających w Polsce, jak należy kochać Polskę i Ojczyznę. Dodajmy, że nie każda emigracja z Polski była za lepszym życiem. Wiele osób za czasów PRL zostało zmuszonych do opuszczenia Ojczyzny – mówiła.

26. Forum Polonijne potrwa do niedzieli. Współorganizatorem Forum Polonijnego jest Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja, TV Trwam, „Nasz Dziennik” oraz miesięcznik „W Naszej Rodzinie”.

RIRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj