„SOLIDARNOŚĆ” ZORGANIZUJE REFERENDUM PRZECIW ZIELONEMU ŁADOWI. P. DUDA DLA „NASZEGO DZIENNIKA”: NIKT – NAWET DONALD TUSK – NIE BĘDZIE NAM MÓWIŁ, KIEDY MOŻNA, A KIEDY NIE, ZORGANIZOWAĆ REFERENDUM OBYWATELSKIE

Polska nie jest skazana na biedę spowodowaną zielonym szaleństwem, które ogarnęło Unię Europejską – podkreśla Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”. Już w najbliższy piątek Związek wraz z rolnikami będzie protestować przeciwko Zielonemu Ładowi. „Solidarność” zamierza też zorganizować obywatelskie referendum w tej sprawie.

To musi być walka ponad wszelkimi podziałami. NSZZ „Solidarność” i rolnicy już w najbliższy piątek wychodzą na ulice Warszawy, domagając się odrzucenia polityki klimatycznej Unii Europejskiej.

– Mogę zapewnić, że żaden polityk nie wejdzie na scenę, żaden nie będzie przemawiał. To będzie manifestacja społeczna. Organizatorami są „Solidarność” rolnicza i pracownicza. Zapraszamy również polskie rodziny, każdego, kto czuje się pokrzywdzony polityką gospodarczą UE – zaznacza w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Piotr Duda.

Manifestacja rozpocznie się o godz. 12.00 na pl. Zamkowym w Warszawie. Następnie Krakowskim Przedmieściem i ul. Świętokrzyską przejdzie przed budynek przedstawicielstwa Komisji Europejskiej. Stamtąd manifestanci udadzą się przed Sejm. Podczas protestu zostanie zainaugurowana akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o rozpisanie referendum przeciwko Zielonemu Ładowi.

– Swoją determinacją zmusimy polityków do tego, aby przeprowadzili potrzebne zmiany. Nikt – nawet Donald Tusk – nie będzie nam mówił, kiedy można, a kiedy nie, zorganizować referendum obywatelskie – zwraca uwagę Piotr Duda.

To ma być największa w historii Polski akcja referendalna. Organizatorzy liczą na miliony podpisów pod wnioskiem oraz rekordową frekwencję podczas głosowania.

– Miliony Polaków buntują się przeciwko dyktowaniu im przez Brukselę sposobu życia. Uważamy, że droga będzie długa i bardzo ciężka, ale zakończy się dla nas pomyślnie – przekonuje przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj