PROF. P. GROCHMALSKI: PO LEKTURZE ROSYJSKIEJ PRASY MOŻNA ODNIEŚĆ WRAŻENIE, ŻE WIELE DZIAŁAŃ PODEJMOWANYCH PRZEZ POLSKI RZĄD JEST PRZYJMOWANYCH WRĘCZ ENTUZJASTYCZNIE

rosja_79_3.jpg

Putin jest człowiekiem, który doskonale rozpracował na przykład słabości charakterologiczne Tuska i wykorzystał je w tym wszystkim, co dotyczy przygotowań związanych ze Smoleńskiem. (…) Cała nasza polityka wschodnia została wysadzona w powietrze przez ekipę Tuska i ludzi współtworzących tego typu formę – powiedział ekspert ds. bezpieczeństwa, prof. Piotr Grochmalski, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Służby specjalne reżimu Aleksandra Łukaszenki przygotowują masowy szturm migrantów na granicy polsko-białoruskiej. [czytaj więcej] Prof. Piotr Grochmalski wskazał, że wszystko sprowadza się do woli politycznej. Jeśli minister obrony narodowej – jak dodał – chwali się, że ma „plecak ewakuacyjny”, czyli w slangu „plecak ucieczkowy”, to nie jest to najlepszy sygnał wysłany do społeczeństwa.

– Dodajmy do tego rzecz absolutnie spektakularną, mianowicie fakt, że po zlikwidowaniu komisji ds. badania katastrofy smoleńskiej media rosyjskie wręcz biły brawo, były wspaniałe komentarze dotyczące rządu Tuska czy też ministra Kosiniaka-Kamysza. Jeśli traktujemy poważnie tego typu sygnały przesyłane w ramach wojny informacyjnej, w szczycie komunikatów, że Rosja przygotowuje się do ewolucji swoich agresywnych działań, to trzeba powiedzieć, że po lekturze rosyjskiej prasy można odnieść wrażenie, że wiele działań podejmowanych przez obecny rząd jest przyjmowanych wręcz entuzjastycznie – wskazał prof. Piotr Grochmalski.

Gość Radia Maryja podkreślił, że mamy serię absolutnie szokujących działań, ponieważ na przykład „zgoda czy chęć przystąpienia do propagandowej hucpy, jaką jest owa niemiecka wersja obrony antyrakietowej, która ma niby bronić Europę, doprowadzi do zlikwidowania zaawansowanego nowoczesnego projektu, który w tej chwili jest budowany na świecie przez Amerykanów”.

– Amerykanie dostarczają bardzo istotny element, który tworzy instrument najnowocześniejszych technologii informatycznych, nad którym pracowali intensywnie przez długie lata i zgodzili się, aby Polska była pierwszym państwem dopuszczonym do tego produktu. To jest system, który ma spinać wszystkie elementy owej tarczy w sprawnie działające instrument, pozwalający na efektywne działanie – mówił ekspert ds. bezpieczeństwa.

Warto również wskazać, że obecna władza w Polsce zlikwidowała powołaną przez Prawo i Sprawiedliwość komisję ds. badania rosyjskich wpływów. Prof. Piotr Grochmalski – odnosząc się do tej sytuacji – wskazał, że w okresie tzw. komunizmu Polska dla Związku Sowieckiego była kluczowym państwem z punktu widzenia strategicznego.

– Putin jest człowiekiem, który doskonale rozpracował na przykład słabości charakterologiczne Tuska i wykorzystał je w tym wszystkim, co dotyczy przygotowań związanych ze Smoleńskiem. (…) Cała nasza polityka wschodnia została wysadzona w powietrze przez ekipę Tuska i ludzi współtworzących tego typu formę. Ci ludzie dzisiaj nieomal to samo zaczynają robić, a raport był porażający, dlatego że dokładnie pokazywał intensywność współpracy rosyjskich służb z polskimi – powiedział gość audycji.

 

radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj