P. JAKI: WIZJA POLSKI TUSKA JEST WIZJĄ ZEMSTY I BRAKU AMBICJI. MAMY PO PROSTU SOBIE ISTNIEĆ I NIE PRZESZKADZAĆ NIEMCOM, A ON I JEGO LUDZIE BĘDĄ ZA TO DOSTAWAĆ NAGRODY

Jaki Patryk.jpg

Niemcy oczekiwali, że będą mieć partnera, który uzna, że Polska może sobie istnieć, ale to nie może być Polska ambitna, która będzie zagrażała niemieckim interesom (…). Mamy po prostu sobie istnieć i nie przeszkadzać Niemcom, a Tusk i jego ludzie będą za to dostawać nagrody – powiedział dr Patryk Jaki, poseł do PE ubiegający się o reelekcję, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Coraz bliżej do czerwcowych wyborów europarlamentarnych. Trwa kampania wyborcza, w którą ingeruje Ursula von der Leyen. Komisja Europejska zapowiedziała, że procedura z art. 7 wobec Polski nie będzie już potrzebna, bo „wróciła” praworządność w Polsce.

Jak wskazał dr Patryk Jaki, jest to przede wszystkim oznaka do refleksji dla ludzi, którzy wierzyli, że Polska miała faktyczne problemy z praworządnością. Bardzo wiele osób – jak podkreślił polityk – uwierzyło w propagandę, że Polska robi coś złego. Odniósł się również do środków z KPO, które – jak wskazywali wcześniej prawicowi politycy – były narzędziem szantażu wobec rządu Zjednoczonej Prawicy.

– Przypomnijmy, że warunkiem odblokowania pieniędzy miały być zmiany ustaw sądowych – chodziło o KRS i o inne zmiany, które wprowadzaliśmy. Tymczasem okazało się, że żadna ustawa w Polsce się nie zmieniła, a pieniądze zostały odblokowane. To pokazuje wszystkim ludziom, którzy chcą się jednak zastanawiać nad przyszłością ojczyzny obiektywnie, a nie partyjnie, że tu nie chodziło o ustawy sądowe. W związku z tym, o co chodziło? Chodziło o inne sprawy, które moim zdaniem były kluczowe dla odblokowania pieniędzy. Niemcy oczekiwali, że będą mieć partnera, który uzna, że Polska może sobie istnieć, ale to nie może być Polska ambitna, która będzie zagrażała niemieckim interesom – podkreślił gość Radia Maryja.

Dodał, że w międzyczasie zablokowano m.in. budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego, w którym chodzi przede wszystkim o bardzo zyskowny rynek przeładunkowy cargo.

– Obecnie lotnisko Chopina przeładowuje tylko 1 procent towarów. Reszta towarów jest wywożona na zachodnie lotniska, głównie do Frankfurtu i to Niemcy pobierają z tego ogromną marżę – zaznaczył.

Jak podkreślił kandydat do PE z listy PiS, gdyby powstał Centralny Port Komunikacyjny, to z samego CIT-u i VAT-u Polska uzyskałaby około 200 miliardów złotych.

– Gdyby powstał Centralny Port Komunikacyjny, to Polacy zabraliby Niemcom środki, które zyskują na przeładunku towarów. W związku z tym Tusk zablokował taką inwestycję – zaznaczył gość audycji.

Okazuje się – jak wskazał dr Patryk Jaki ­– że pieniądze były blokowane ze względu na rzekome złe ustawy sądowe, a tak naprawdę żadna ustawa sądowa się nie zmieniła.

– Zmieniło się jedynie to, że mamy premiera, który robi wszystko, żeby Polacy nie zarabiali więcej, i żeby nie naruszyć niemieckich interesów. To tak naprawdę była praworządność, o której tak wiele mówili – powiedział.

Polityk wskazał również, że Polacy widzą, że miały być niższe podatki, lepsze życie, a jest zupełnie na odwrót.

– Tusk niczego innego nie przyniósł oprócz zemsty na politycznych konkurentach, ograniczaniu wolności, łamaniu praworządności i serwilizmowi niemieckiemu (…). Wizja Polski Tuska jest wizją zemsty i braku ambicji (…). Mamy po prostu sobie istnieć i nie przeszkadzać Niemcom, a Tusk i jego ludzie będą za to dostawać nagrody – dodał Patryk Jaki.

Całość audycji „Aktualności dnia” można wysłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj