M. BŁASZCZAK: POLSKĄ RZĄDZĄ LUDZIE NIEPOWAŻNI, KTÓRZY SĄ SKONCENTROWANI JEDYNIE NA DOBRACH WŁASNYCH, NA WŁASNEJ KARIERZE, DLATEGO ŁĄCZĄ JE Z BLISKĄ WSPÓŁPRACĄ Z NIEMCAMI, KTÓRE ZDOMINOWAŁY UNIĘ EUROPEJSKĄ

Błaszczak.jpeg

Polską rządzą ludzie niepoważni. Rządzą ci, którzy są skoncentrowani jedynie na dobrach własnych, na własnej karierze, dlatego łączą je z bliską współpracą z Niemcami, które zdominowały Unię Europejską, a tu trzeba walczyć o polskie interesy. Trzeba walczyć o polskiego złotego, bo on daje gwarancję rozwoju naszego kraju, dogonienia Zachodu Europy. To nie będzie możliwe, jeżeli zostaniemy wepchnięci w strefę euro. Trzeba także starać się o bezpieczeństwo naszej Ojczyzny, dlatego że przy naszej wschodniej granicy toczy się wojna, Władimir Putin próbuje odbudować imperium rosyjskie. Trzeba kontynuować to, co rozpoczęło Prawo i Sprawiedliwość – oznajmił Mariusz Błaszczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były minister obrony narodowej, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Koalicja rządząca wskazała, że teraz polską granicę będą chronić mokradła i bagna. Według obecnej opozycji to, co robią rządzący, jest irracjonalne, a Polska potrzebuje walki o silną walutę i działań, które przyczynią się do bezpieczeństwa naszej Ojczyzny.

– Polską rządzą ludzie niepoważni. Rządzą ci, którzy są skoncentrowani jedynie na dobrach własnych, na własnej karierze, dlatego łączą je z bliską współpracą z Niemcami, które zdominowały Unię Europejską, a tu trzeba walczyć o polskie interesy. Trzeba walczyć o polskiego złotego, bo on daje gwarancję rozwoju naszego kraju, dogonienia Zachodu Europy. To nie będzie możliwe, jeżeli zostaniemy wepchnięci w strefę euro. Trzeba także starać się o bezpieczeństwo naszej Ojczyzny, dlatego że przy naszej wschodniej granicy toczy się wojna, Władimir Putin próbuje odbudować imperium rosyjskie. Trzeba kontynuować to, co rozpoczęło Prawo i Sprawiedliwość – wskazał Mariusz Błaszczak.

Prawo i Sprawiedliwość podczas swoich rządów miało na uwadze bezpieczeństwo naszego kraju. Została wybudowana zapora na granicy z Białorusią, której celem jest ochrona Polski przed napływem nielegalnych migrantów.

– My zajęliśmy się granicą wschodnią, granicą z Białorusią, Obwodem Królewieckim. Zajęliśmy się w ten sposób granicą, że zbudowaliśmy zaporę na granicy z Białorusią. Byliśmy za to mocno atakowani przez ówczesną opozycję, a dziś rządzących. Donald Tusk mówił wówczas, iż ludzie, którzy szturmują polską granicę, to są biedni ludzie, którzy szukają schronienia. To migranci, którzy są wykorzystywani przez białoruski i rosyjski reżim, są to ludzie, którzy służą za broń wschodnim reżimom, żeby destabilizować sytuację w naszym kraju. Zbudowaliśmy na granicy z Białorusią zaporę, wzmocniliśmy granicę militarnie poprzez umieszczenie na drogach prowadzących do Polski z Obwodu Królewieckiego zapór przeciw czołgowych, tak jest również przy granicy z Białorusią – mówił były szef MON.

W środę szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Władysław Kosiniak-Kamysz, przedstawił informację na temat bezpieczeństwa Polski. W wydarzeniu uczestniczył także prezydent Andrzej Duda.

Członkowie Prawa i Sprawiedliwości zauważyli, że nie przedstawił on żadnych konkretów, a wymienił to, co zrobiła obecna opozycja, jedocześnie krytykując działania PiS.

– Minister Władysław Kosiniak-Kamysz mówił z mównicy sejmowej językiem Prawa i Sprawiedliwości. Mówił o wzmacnianiu polskiego wojska. W zasadzie nie przedstawił swoich własnych koncepcji, pomysłów, projektów, tylko mówił o tym, co my zrobiliśmy, np. o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej. Można było odnieść wrażenie, że przedstawiał te osiągnięcia jako własne. Jednocześnie krytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości. Odnoszę takie wrażenie, iż chodzi w tym wszystkim o propagandę, że teraz tak mówią, a kiedy wybory się zakończą, to będą mówić inaczej. Wtedy zaczną mówić, że nie ma pieniędzy. Póki co mówią, iż na obronność nie ma żadnych limitów, a więc skoro tak mówią, postanowiliśmy sprawdzić ich deklarację – stwierdził poseł PiS.

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło trzy inicjatywy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa Polski.

Propozycje związane są z koncepcją „7 razy Tak”, którą przedstawił prezes PiS, Jarosław Kaczyński, w Tomaszowie Mazowieckim. Głównym zadaniem inicjatyw jest zwiększenie bezpieczeństwa naszej Ojczyzny.

– W ostatnią niedzielę prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, w Tomaszowie Mazowieckim przedstawił koncepcję „7 razy Tak”, w tym „Tak dla bezpieczeństwa”. My skonkretyzowaliśmy to „Tak dla bezpieczeństwa” poprzesz trzy inicjatywy parlamentarne. Pierwsza z tych inicjatyw dotyczy zmiany ustawy o obronie Ojczyzny, a konkretnie zwiększenia nakładów na obronność do pięciu procent PKB. To jest tak ważne, ponieważ jest to źródło finansowania wojskowości, dzięki czemu może powstać m.in. więcej jednostek wojskowych w tych miejscach, w których zostały zlikwidowane za rządów PO-PSL. Potrzebne jest finansowanie, a to można zrobić, ponieważ kiedy rządziło Prawo i Sprawiedliwość, wydatki na obronność wzrosły dwukrotnie. Drugi projekt dotyczy zmiany ustawy, na podstawie której została wybudowana bariera na granicy z Białorusią. Chodzi o to, żeby taką barierę wybudować również na granicy z Obwodem Królewieckim. Trzecia inicjatywa to jest projekt uchwały Sejmu zobowiązującej rząd do tego, by podjął starania o włączenie Polski do programu Nuclear Sharing. Jest to program NATO, w którym państwa uczestniczące na swoim terytorium posiadają broń jądrową, żeby odstraszyć obcych – akcentował Mariusz Błaszczak.

 

radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj