M. KAMIŃSKI: NASZYM CELEM JEST PRZYWRÓCENIE UNII EUROPEJSKIEJ JEJ PIERWOTNEGO CHARAKTERU EUROPY OJCZYZN

Wielu Europejczyków patrzy ze zdumieniem na to, co się dzieje w Brukseli, na kolejne dyrektywy głęboko ingerujące w nasze życie. To nie jest tak, iż Unia jest dana raz na zawsze, że musimy przyjmować wszelkie narzucone nam decyzje. My to możemy zmienić. Musimy mieć większość polityczną, godną reprezentację polską w Unii Europejskiej i sojuszników w Europie, a mamy ich bardzo wielu (…). Naszym celem jest przywrócenie Unii Europejskiej jej pierwotnego charakteru Europy ojczyzn – powiedział Mariusz Kamiński, kandydat do Parlamentu Europejskiego, były szef MSWiA, w „Rozmowach niedokończonych” w TV Trwam i w Radiu Maryja.

Goście „Rozmów niedokończonych” rozmawiali o wewnętrznym i zewnętrznym bezpieczeństwie Polski i Unii Europejskiej.

Sprawy bezpieczeństwa to są sprawy podstawowe. Po to wspólnoty tworzyły państwa, żeby członkowie tych wspólnot czuli się bezpieczni – mówił Mariusz Kamiński.

– Naszą wspólnotą jest naród polski, który musi sam zadbać o swoje bezpieczeństwo. Musimy mieć silną armię narodową wewnątrz Sojuszu. Tym sojuszem jest NATO, a nie Unia Europejska. Musimy mieć pełną kontrolę nad naszymi granicami (…). Nie może być tak, że powstanie armia unijna. Po co nam armia unijna, w sytuacji kiedy jesteśmy członkiem NATO, jesteśmy zaawansowani w budowaniu silnej armii narodowej dowodzonej przez polskich dowódców. Musimy skutecznie zabiegać o to, aby tendencje centralistyczne, brukselskie nie weszły w życie – zaznaczył kandydat do Parlamentu Europejskiego.

W listopadzie Parlament Europejski uchwalił rezolucję o zmianie traktatów, bardzo mocno stawiając sprawy scentralizowania kwestii bezpieczeństwa, ochrony granic. To są tendencje niezwykle niebezpieczne – podkreślił były szef MSWiA.

Priorytety bezpieczeństwa we Francji czy w Portugalii są zupełnie inne niż w Polsce – zauważył z kolei Maciej Wąsik, kandydat Parlamentu Europejskiego, były wiceminister MSWiA.

– Przeniesienie kwestii bezpieczeństwa do Brukseli będzie obiektem targów między państwami (…). Polska jest krajem bezpiecznym wewnętrznie. Jesteśmy jednym z najbardziej bezpiecznych krajów w Europie. Nikt z nas nie boi się po zmroku wyjść z domu (…). Na Zachodzie jest zupełnie inaczej. Tam miasta europejskie są po zmroku niebezpieczne, niektóre nawet nie po zmroku. Pamiętam, kiedy śmiano się z Jarosława Kaczyńskiego, że mówił o strefach szariatu w Szwecji. Niestety, te strefy szariatu dzisiaj są. W internecie można znaleźć filmy, na których widzimy, jak policja szwedzka jest atakowana, gdy wjeżdża w pewne strefy Göteborga czy Sztokholmu – zauważył Maciej Wąsik.

My nie chcemy przeniesienia tych rzeczy do Polski i nie chcemy, żeby w związku z tym polityka migracyjna był wspólna, unijna – mówił były wiceminister MSWiA.

– Dzisiaj Unia mówi do państw członkowskich: „Oddajcie nam więcej władzy, a wy zostańcie na poziomie samorządu”. My nie chcemy, żeby polski rząd i Sejm to był samorząd, który będzie tyczył ścieżki rowerowe. Chcemy odpowiadać za polskie bezpieczeństwo, bo najlepiej wiemy – my tutaj – czego potrzebują Polacy i czego się najbardziej obawiają – zwrócił uwagę gość „Rozmów niedokończonych”.

Europa prowadzi absurdalną, samobójczą politykę migracyjną, politykę azylową – zauważył były minister MSWiA.

– Przyciąga ludzi z całego świata bardzo wysokim socjalem. Granice są słabo chronione, a później tymi problemami chcą się dzielić z innymi krajami, jak Polska, która potrafi asertywnie bronić swoich granic. Myślę tu o pakcie migracyjnym (…). Wielu Europejczyków patrzy ze zdumieniem na to, co się dzieje w Brukseli, na kolejne dyrektywy głęboko ingerujące w nasze życie. To nie jest tak, iż Unia jest dana raz na zawsze, że musimy przyjmować wszelkie narzucone nam decyzje. My to możemy zmienić. Musimy mieć większość polityczną, godną reprezentację polską w Unii Europejskiej i sojuszników w Europie, a mamy ich bardzo wielu (…). Naszym celem jest przywrócenie Unii Europejskiej jej pierwotnego charakteru Europy ojczyzn – powiedział Mariusz Kamiński.

Europy ojczyzn Roberta Schumanna, czyli opartej na wartościach chrześcijańskich – dodał Maciej Wąsik.

– Dwa tysiące lat pokazały, że te wartości są świetne do budowy (…). Wchodziliśmy do schumannowskiej Europy, gdzie była wolność handlu, wolność podróżowania, wspólnota celna, wolność przepływu kapitału. Mieliśmy ogromny rozwój gospodarczy. To wszystko dało sukces Unii Europejskiej. Unia musi dbać o własne interesy, interesy gospodarcze, a nie oddawać się nowej „religii” ekologicznej i obyczajowej – zaznaczył kandydat do Parlamentu Europejskiego.

Jestem przekonany, że jeżeli Polacy pójdą do wyborów, to nasz głos będzie dużo lepiej słyszalny w Europie. Obronimy Europę i obronimy Polskę – podkreślił Maciej Wąsik.

– Nie możemy się poddać dyktatowi politycznej poprawności narzuconemu nam centralnie. Za chwilę będziemy mieli do czynienia z szaloną interpretacją, co jest mową nienawiści. Nie będzie można niczego skrytykować. To jest dławienie naszej wolności – podsumował Mariusz Kamiński.

radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj