Kwaśny kawałek cytryny zamiast mandatu

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oleśnickiej jednostki wspólnie z uczniami Zespołu Szkół w Dziadowej Kłodzie przeprowadzili działania pod nazwą „Cytrynka”. Funkcjonariusze wspólnie z dziećmi mierzyli prędkość pojazdów przemieszczających się w obrębie szkoły i kontrolując kierujących, zamiast mandatu oferowali kwaśny kawałek cytryny. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo w rejonie szkoły, a tym samym kształtować dobre nawyki młodych ludzi w zakresie właściwego korzystania z dróg.

Codzienne działania kontrolne prowadzone przez funkcjonariuszy na terenie powiatu oleśnickiego mają na celu nie tylko eliminowanie zagrożeń wynikających z niestosowania się kierowców do obowiązujących przepisów, ale również edukacja najmłodszego pokolenia w kierunku odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych na drogach.

Podczas akcji o nazwie „Cytrynka” policjanci kontrolowali z jaką prędkością poruszali się kierujący pojazdami i czy nie popełniali innych wykroczeń np. jazdy bez zapiętych pasów. Uczniowie szkoły przygotowali, w ramach pouczenia, kawałki cytrynki dla osób, które dopuściły się naruszenia przepisów.

Dla uczniów szkoły była to również doskonała okazja, aby zobaczyć z bliska jak wygląda codzienna praca policjantów. Usłyszeli o zadaniach i wyposażeniu w sprzęt do pomiarów prędkości. Przede wszystkim zobaczyli sposób prowadzenia kontroli drogowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj