ZMARŁ POLICJANT ZAATAKOWANY PRZEZ AFGAŃCZYKA W NIEMIECKIM MANNHEIM

Politzei.jpg

W Niemczech w wyniku odniesionych obrażeń zmarł policjant, który został zaatakowany nożem przez imigranta z Afganistanu. Napastnik ranił jeszcze pięć osób, w tym blogera, który publicznie krytykował islam.

W piątek przed południem w centrum niemieckiego miasta Mannheim zorganizowany został wiec, podczas którego jeden z blogerów publicznie krytykował islam. Chwilę później rozegrały się wstrząsające sceny. Mężczyznę zaatakował imigrant z nożem w ręku.

Nożownik zranił nie tylko mężczyznę. Ciosy nożem w głowę zadał również policjantowi, który próbował obezwładnić blogera zamiast islamskiego terrorystę. Funkcjonariusze użyli broni palnej.

– Policja uniemożliwiła napastnikowi kontynuowanie ataku – oznajmił rzecznik policji w Mannheim, Karl Appel.

Nożownik ranił w sumie sześć osób. Ranny w głowę policjant natychmiast trafił do szpitala. Tam był operowany. Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, jednak jego życia nie udało się uratować. Funkcjonariusz zmarł w niedzielę późnym popołudniem. Miał 29 lat.

– Jego zaangażowanie w bezpieczeństwo nas wszystkich zasługuje na najwyższe uznanie. W tych gorzkich godzinach moje myśli są z jego rodziną i wszystkimi, którzy go opłakują – napisał na portalu X kanclerz Olaf Scholz.

Sein Einsatz für die Sicherheit von uns allen verdient allerhöchste Anerkennung.

Ich bin in diesen bitteren Stunden in Gedanken bei seiner Familie und bei allen, die um ihn trauern. 2/2

— Bundeskanzler Olaf Scholz (@Bundeskanzler) June 2, 2024

Kondolencje bliskim funkcjonariusza złożył również prezydent kraju. Napastnikiem był 25-letni mężczyzna z Afganistanu, który do Niemiec przybył w 2014 roku. Z raną postrzałową przebywa w szpitalu. Nie został jeszcze przesłuchany. Oficjalnie jego motywy są nieznane.

TV Trwam News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj