ALERT GOTOWOŚCI W WOT W ZWIĄZKU SYTUACJĄ METEOROLOGICZNĄ

FLICKR/Tim Geers/CC BY-SA 2.0

W związku sytuacją meteorologiczną wprowadzono alert gotowości w Wojskach Obrony Terytorialnej. Straż Pożarna poinformowała, że w całym kraju było ponad 1300 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz podtopień budynków i ulic.

Najwięcej zdarzeń miało miejsce na terenie woj. śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Straż Pożarna walczy m.in. ze stukami nawałnicy i ulewnego deszczu w Bielsku-Białej. Woda zalała tam piwnice, podwórka i garaże. Prezydent miasta ogłosił alarm powodziowy.

Strażacy działają też intensywnie w Małopolsce – mówił rzecznik małopolskiej Straży Pożarnej, Hubert Ciepły.

– Teraz najpoważniejsza sytuacja jest w powiecie krakowskim – ponad 118 zgłoszeń. W Suchej Beskidzkiej ok. 55 i w Myślenicach ponad 40 zgłoszeń. Natomiast cały czas napływają do nas zgłoszenia. Na ulicy Udzieli w Krakowie strażacy workują i przepompowują wodę do drugiej rzeki. Mamy też zalane budynki, posesje, piwnice – zaznaczył Hubert Ciepły.

Według prognoz IMGW, w całym kraju nadal występować będą burze. Ostrzeżenie drugiego i trzeciego stopnia wydano dla południowych regionów. Ostrzeżenia trzeciego stopnia obowiązują w woj. małopolskim i śląskim, a drugiego w woj. podkarpackim.

RIRM

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj