M. GRÓBARCZYK: LIKWIDACJA TERMINALA ZBOŻOWEGO SPOWODUJE, ŻE CAŁOŚĆ TRANSPORTU ZOSTANIE PRZEJĘTA PRZEZ NIEMCY

Likwidacja terminala zbożowego spowoduje, że całość transportu zostanie przejęta przez stronę niemiecką. Port zbożowy, który został wybudowany niedawno po stronie niemieckiej, przejmie dzisiaj większość tych transportów. Okaże się, że – tak jak mówiliśmy wcześniej – polski rząd to marionetkowy rząd, a wszelkie decyzje są podejmowane w Berlinie – powiedział Marek Gróbarczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W przestrzeni medialnej pojawiają się informacje, że terminal zbożowy w porcie w Szczecinie ma zostać zlikwidowany, a transporty mogą przejąć Niemcy, ponieważ do Gdyni jest dużo dalej. Polska, która dzisiaj staje się głównym hubem, jeśli chodzi o transport zboża, powinna – jak wskazał Marek Gróbarczyk – rozwijać zdolności przeładunkowe.

– Za naszych rządów dążyliśmy do tego w ramach wszelkich działań. Najistotniejszym działaniem, które zostało podjęte, było podpisanie listu intencyjnego z „Solidarnością” rolników indywidualnych Pomorza Zachodniego na budowę terminali zbożowych w Szczecinie i Świnoujściu. Jak się okazuje, wszystkie te projekty zostały umartwione czy też zlikwidowane. Postępowania przetargowe również zostały unieważnione w tym zakresie – podkreślił poseł PiS.

Dodał, że terminal, który odgrywa niezwykle ważną rolę na Pomorzu Zachodnim i stanowi około 10 proc. przeładunków zboża, ma zostać zlikwidowany.

– Wszystkie te informacje nakazują dzisiaj podjęcie bardzo szerokich działań. Będziemy kierować do rządu Donalda Tuska konkretne pytania w tym zakresie. Likwidacja tego terminala zbożowego spowoduje, że całość transportu zostanie przejęta przez stronę niemiecką. Port zbożowy, który został wybudowany niedawno po stronie niemieckiej, przejmie dzisiaj większość tych transportów. Okaże się, że – tak jak mówiliśmy wcześniej – polski rząd to marionetkowy rząd, a wszelkie decyzje są podejmowane w Berlinie – zaznaczył polityk.

Gość „Aktualności dnia” odniósł się również do sytuacji związanej z terminalem kontenerowym w Świnoujściu. Jak mówił Marek Gróbarczyk, z jednej strony zapewnia się społeczeństwo, że terminal kontenerowy będzie realizowany, organizuje się przetargi, a z drugiej strony koalicjant „Koalicji 13 grudnia”, w osobie pani prezydent miasta, zablokowała decyzję lokalizacyjną. Poseł PiS zauważył, że w ten sposób proces budowy terminala został wstrzymany.

– To tworzy ogromne zagrożenie dla inwestycji, a przede wszystkim działa myląco na opinię publiczną. Z jednej strony wszystkie media mainstreamowe mówią o budowie terminala kontenerowego, a z drugiej strony jest to blokowane przez jednego z koalicjantów. Jest to dla nas bezwzględne potwierdzenie, że dzisiaj Polska będzie hamować, jeśli chodzi o rozwój – zaznaczył były minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

 

radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj