B. SZYDŁO: JEŻELI CHCEMY ŻYĆ W KRAJU NORMALNYM I BEZPIECZNYM, TO MUSIMY ODSUNĄĆ OD WŁADZY TYCH, KTÓRZY W TEJ CHWILI RZĄDZĄ W UNII EUROPEJSKIEJ, KTÓRZY NISZCZĄ UNIĘ EUROPEJSKĄ

Jeżeli chcemy Europy bezpiecznej, normalnej, w której rządzą rozsądni ludzie, trzeba wybrać kandydatów z listy Prawa i Sprawiedliwości, bo my z naszą grupą polityczną – z EKR – będziemy tworzyli opcję, która będzie rozsądnie i pragmatycznie dbała o równomierny, solidarny rozwój Unii Europejskiej zgodnie z wartościami, czyli jak to było zamierzone na początku powstania Wspólnoty (…). Jeżeli chcemy żyć w kraju normalnym i bezpiecznym, to musimy odsunąć (od władzy – radiomaryja.pl) tych, którzy w tej chwili rządzą w Unii Europejskiej, którzy niszczą Unię Europejską – mówiła w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja była premier Beata Szydło, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego ubiegająca się o reelekcję.

W momencie gdy sytuacja geopolityczna w Europie Środkowo-Wschodniej jest niestabilna, a Moskwa oprócz wojny konwencjonalnej na Ukrainie prowadzi wojnę hybrydową przeciwko Polsce i Zachodowi, zagrożenia płyną też z Zachodu. Wynikają one z destrukcyjnej polityki władz Unii Europejskiej. Poważnym zagrożeniem dla państw członkowskich jest pakt migracyjny.

– On w żaden sposób nie rozwiązuje problemu migracji w Europie. Nie są to rozwiązania, które mają na celu pomóc ludziom, którzy tej pomocy wymagają, a ściągają one niebezpieczeństwo na kraje europejskie. Musimy mieć wszyscy świadomość tego, że już niebawem nielegalni migranci mogą docierać również do Polski i mogą być lokowani w każdej miejscowości – zwróciła uwagę Beata Szydło.

Innym szkodliwym rozwiązaniem narzucanym przez Brukselę jest Zielony Ład. Uderzy on nie tylko w rolników, którzy najgłośniej o nim mówią, ale prowadzić będzie do zubożenia wszystkich obywateli UE.

– Te rozwiązania będą przede wszystkim niszczyły (i już niszczą) europejską gospodarkę, sprawiają, że ta gospodarka jest coraz mniej konkurencyjna. Nie opłaci się produkować w Europie, bo są bardzo wysokie koszty produkcji, wysokie koszty prądu. Firmy przenoszą swoją produkcję poza Europę, a to oznacza, że będziemy tracić miejsca pracy. Praktycznie każdego dnia w Polsce słyszymy o kolejnych grupowych zwolnieniach. Wreszcie Zielony Ład powoduje, że koszty życia, bieżącego utrzymania każdego z nas będą coraz większe – mówiła była premier.

Wejście w życie Zielonego Ładu dla przeciętnego obywatela oznaczać będzie wyższe rachunki za prąd i gaz, dodatkowe opłaty za korzystanie z samochodów spalinowych, ograniczenia w transporcie oraz przymus bardzo kosztownych termomodernizacji budynków.

Jeżeli stronnictwa lewicowo-liberalne ponownie będą miały większość w Parlamencie Europejskim, będą kontynuowały dotychczasową politykę unijną. Dlatego tak ważne jest, by osoby o poglądach konserwatywnych wzięły udział w niedzielnych wyborach.

– Trzeba zrobić wszystko, żeby to powstrzymać. Jeżeli chcemy Europy bezpiecznej, normalnej, w której rządzą rozsądni ludzie, trzeba wybrać kandydatów z listy Prawa i Sprawiedliwości, bo my z naszą grupą polityczną – z EKR – będziemy tworzyli opcję, która będzie rozsądnie i pragmatycznie dbała o równomierny, solidarny rozwój Unii Europejskiej zgodnie z wartościami, czyli jak to było zamierzone na początku powstania Wspólnoty – podkreśliła europoseł PiS.

Innym zagrożeniem, także związanym z Unią Europejską, jest wprowadzenie w Polsce waluty euro. Istnieją uzasadnione obawy, że do tego właśnie dąży rząd Donalda Tuska i z tego powodu usiłuje postawić prezesa Narodowego Banku Polskiego, prof. Adama Glapińskiego, przed Trybunałem Stanu. Dołączenie do strefy euro na obecnym etapie rozwoju naszego kraju znacznie pogorszyłoby polską sytuację ekonomiczną.

– Gwarancją naszego rozwoju ekonomicznego i rozwoju jest złotówka. Zresztą widać, ile udało się zrobić w ciągu ośmiu lat, kiedy Prawo i Sprawiedliwość rządziło, jak dużo inwestycji było realizowanych, jak wiele projektów społecznych było wprowadzonych w życie. Mogliśmy to zrobić i Polska dynamicznie się rozwijała, dlatego że gwarancją bezpieczeństwa i rozwoju była polska złotówka. Jeżeli chcemy żyć w kraju normalnym i bezpiecznym, to musimy odsunąć (od władzy – radiomaryja.pl) tych, którzy w tej chwili rządzą w Unii Europejskiej, którzy niszczą Unię Europejską – mówiła była premier.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce już w tę niedzielę, 9 czerwca. Głosować będzie można od godz. 7.00 do godz. 21.00.

Całość rozmowy z Beatą Szydło jest dostępna [tutaj].

radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj