P. UŚCIŃSKI: ŻOŁNIERZ POWINIEN CZUĆ WPARCIE PAŃSTWA, A NIE BAĆ SIĘ WYKONYWAĆ SWOJE ZADANIA

Nie może być tak, że ktoś w rządzie wie o problemie, wie o żołnierzach skutych w kajdanki i w żaden sposób nie reaguje. W momencie, w którym przedstawiciele rządu dowiedzieli się o sprawie, powinni jak najszybciej zareagować i sprawę wyjaśnić – powiedział poseł Piotr Uściński, kandydat do europarlamentu, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

Poseł Piotr Uściński odniósł się do sytuacji, w której polski żołnierz na granicy z Białorusią został ugodzony nożem przez nielegalnego migranta. W czwartek poinformowano, że niestety raniony w ubiegłym tygodniu żołnierz pilnujący granicy nie żyje. Jak podkreślił gość programu, żołnierze muszą czuć, że państwo ich szanuje i nie mogą bać się wykonywać swoich obowiązków.

– Polski żołnierz nie powinien bać się wykonywać swoich obowiązków ze względu na to, że ktoś będzie miał do niego pretensje, że krzywo stanął albo nie w tę stronę krzyknął. (…) Nie ulega wątpliwości, że żołnierz powinien czuć wparcie państwa, a nie bać się wykonywać swoje zadania – podkreślił poseł PiS.

 

W mediach pojawiła się również informacja o zatrzymaniu przez Żandarmerię Wojskową trzech żołnierzy, którzy mieli strzelać w kierunkach osób nielegalnie przekraczających granicę. Tymczasem okazało się, że Ministerstwo Obrony Narodowej sprawę zna od ponad dwóch miesięcy. [więcej]

– Nie może być tak, że ktoś w rządzie wie o problemie, wie o żołnierzach skutych w kajdanki i w żaden sposób nie reaguje. W momencie w którym przedstawiciele rządu dowiedzieli się o sprawie, powinni jak najszybciej zareagować i sprawę wyjaśnić. Jeżeli mieliby jakieś wątpliwości, czy to była jakaś prowokacje, to trzeba było jak najszybciej wyjaśnić, oczyścić żołnierzy ze stawianych zarzutów i pozytywnie wpłynąć na morale w armii. W tej chwili, po tym co się wydarzyło, żołnierze będą się zastanawiali, czy faktycznie narażać swoje życie i zdrowie, kiedy mogą być pociągnięci do odpowiedzialności za to, że bronią naszej granicy – zaznaczył Piotr Uściński.

Polityk wskazał również, że pakt migracyjny, który zakłada przymusowe relokowanie nielegalnych migrantów na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej, powinien zostać oprotestowany w TSUE i zablokowany.

– Jeżeli polski rząd nie blokuje tego rozwiązania na poziomie Unii Europejskiej, to musi się przygotowywać na przyjmowanie migrantów czy płacenie horrendalnych kwot za ich nieprzyjęcie (…). Prawdopodobieństwo jest takie, że Donald Tusk powie, że nie mamy wyjścia i musimy tych migrantów przyjmować. W tej chwili się z tym wstrzymują, bo trwa kampania wyborcza i nie chcą przegrać eurowyborów – zwrócił uwagę gość programu.

radiomaryja.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj