J. SASIN UWAŻA, ŻE MOŻLIWA JEST KOALICJA PIS I KONFEDERACJI

Sasin.jpg

Koalicja Prawa i Sprawiedliwości z Konfederacją potencjalnie jest możliwa – ocenił poseł Jacek Sasin z PiS. Zdaniem polityka byłaby to jednak trudna współpraca.

Jacek Sasin stwierdził, że koalicja PiS i Konfederacji jest potencjalnie możliwa. Były minister aktywów państwowych dodał jednak na antenie radiowej Trójki, że jego partia będzie dążyła do tego, aby w przyszłości rządzić samodzielnie, bo – jak powiedział polityk – koalicja z Konfederacją byłaby trudna.

– Konfederacja pewnie potencjalnie mogłaby być koalicjantem. To będzie oczywiście zależało również od chęci po drugiej stronie. Dotychczas Konfederacja raczej ustawiała się w pozycji partii, która nie chce zawiązywać sojuszy ani z PiS-em, ani z Platformą, ale będzie sobie musiała odpowiedzieć na pytanie, czy chce być w wiecznej opozycji, czy chce jednak być partią skuteczną. Wydaje się, że jeśli myśli poważnie o realizacji programu, to tylko koalicja z Prawem i Sprawiedliwością mogłaby na to pozwolić – ocenił Jacek Sasin.

Konfederacja w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobyła ponad 12 proc. głosów i pod względem poparcia zajęła trzecie miejsce. Koalicja Obywatelska wygrała z Prawem i Sprawiedliwością przewagą niecałego jednego punktu procentowego.

RIRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj