SZEF MON PRZEPROWADZI CZYSTKI W ŻANDARMERII WOJSKOWEJ?

fot. youtube.com

Media informują o planowanych dymisjach m.in. w Żandarmerii Wojskowej w związku z zatrzymaniem żołnierzy na granicy z Białorusią. Jak podała nieoficjalnie Wirtualna Polska, w przyszłym tygodniu szef MON ma odwołać co najmniej trzy osoby.

Wirtualna Polska podała nieoficjalnie, iż w przyszłym tygodniu wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, szef MON, ma odwołać kilka osób z Żandarmerii Wojskowej. Ma to być odpowiedź na brak odpowiedniego przepływu informacji m.in. w sprawie zatrzymania wojskowych, którzy oddali strzały ostrzegawcze w stronę migrantów próbujących siłowo sforsować granicę. Prokuratura postawiła im zarzuty.

Szef MON, Władysław Kosiniak-Kamysz, szuka teraz kozłów ofiarnych – ocenił europoseł Maciej Wąsik, b. wiceszef MSWiA. Zwrócił uwagę na odpowiedzialność rządu.

– Władysław Kosiniak-Kamysz miał dwa miesiące na to, żeby wysłać sygnał, że sytuacja związana z zatrzymaniem polskich żołnierzy na granicy za użycie broni palnej jest nieakceptowalna. Dzisiaj szuka kozłów ofiarnych, a tak naprawdę odpowiedzialny za to jest on, Adam Bodnar i Donald Tusk. Te trzy osoby powinny podać się do dymisji. De facto w związku z tą sytuacją do dymisji powinien podać się rząd, bo są to działania sprzeczne z polską racją stanu – oznajmił Maciej Wąsik.

Polityk dodał, że rząd powinien podjąć natychmiastowe działania także na granicy zachodniej.

– Pojawiają się informacje o tym, że Niemcy przysyłają do nas nielegalnych imigrantów, których podobno cofają, bo z terenu Polski weszli do Niemiec. Potrzebne są niezbędne i bardzo szybkie działania dotyczące readmisji tych osób, które Niemcy nam przekazali i nieukrywania przed opinią publiczną tych działań. Jestem zbulwersowany tymi sytuacjami. Myślę, że rząd sobie absolutnie nie radzi – wskazał były wiceszef MSWiA.

Tymczasem z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że blisko połowa Polaków chciałaby dymisji ministra obrony, Władysława Kosiniaka-Kamysza.

RIRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj