M. WĄSIK: DONALD TUSK GRZMI O BEZPIECZEŃSTWIE NA GRANICY, A UTRZYMUJE NA BARDZO WAŻNYM STANOWISKU CZŁOWIEKA, KTÓRY CHCE KARAĆ OBROŃCÓW POLSKICH GRANIC

Jedną ręką Donald Tusk grzmi o bezpieczeństwie na granicy, a drugą ręką utrzymuje na bardzo ważnym stanowisku ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, człowieka, który ma zupełnie inne cele i chce karać obrońców polskich granic, wytacza im procesy za pushbacki oraz stawia zarzuty za użycie broni palnej w obronie własnej, do czego nie ma żadnej wątpliwości – mówił Maciej Wąsik, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego, były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Weszło w życie rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na określonym obszarze w strefie nadgranicznej przyległej do granicy państwowej z Republiką Białorusi [czytaj więcej] Od 13 czerwca nie można przebywać w pasie granicznym z Białorusią w okolicy Narewki, Białowieży, Dubicz Cerkiewnych i Czeremchy. Strefa buforowa to odpowiedź na coraz częstsze ataki na funkcjonariuszy strzegących polsko-białoruskiej granicy [więcej].

– Uważam, że to jest dobry krok, ale trochę spóźniony. Każdy krok, który prowadzi do podniesienia bezpieczeństwa Polski i polskiej granicy jest dobry. To proste, jednostronicowe rozporządzenie było procedowane trzy tygodnie, a Straż Graniczna wnioskowała o to już dosyć dawno. Ono ma pewne swoje wady, nie jest bardzo precyzyjne (chodzi o pewne didaskalia), ale jest to dobry krok. Teraz Straż Graniczna będzie mogła lepiej kontrolować tę strefę. Każdy, kto się tam się pojawi, będzie pod uważną opieką – wyjaśnił Maciej Wąsik.

Przypomniał, że na granicy zginął jeden żołnierz, a dwaj inni mają zarzuty z użycia broni palnej. Jak zwrócił uwagę polityk, w pracach rządu widać pewien dysonans.

– Z jednej strony pojawiło się w końcu rozporządzenie, które robi strefę buforową, a z drugiej strony pan minister Bodnar nadal prowadzi postępowanie przeciwko polskim żołnierzom. Nie można ocenić tej strefy buforowej bez nawiązania do tematu postawienia zarzutów polskim żołnierzom za to, że używali broni palnej, zresztą nikomu nie zrobili krzywdy. Robili to w sposób umiejętny i prawidłowy, tak, żeby nikomu nie zrobić krzywdy – wyjaśnił.

Dodał, że należałoby zmienić ministra sprawiedliwości, ponieważ pochodzi ze środowisk lewackich i realizuje lewacki program.

– Jedną ręką Donald Tusk grzmi o bezpieczeństwie na granicy, a drugą ręką utrzymuje na bardzo ważnym stanowisku ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, człowieka, który ma zupełnie inne cele i chce karać obrońców polskich granic, wytacza im procesy za pushbacki oraz stawia zarzuty za użycie broni palnej w obronie własnej, do czego nie ma żadnej wątpliwości – wskazał.

Prezydent Andrzej Duda przedstawił propozycję dotyczącą bezpieczeństwa i używania broni na granicy. Poseł do PE zauważył, że w Polsce jest problem z zarządzaniem bezpieczeństwem.

– Pan prezydent ma jeden z najlepszych oglądów tej sprawy. Mam ogromne zaufanie do pana prezydenta Andrzeja Dudy i gdybym mógł głosować w polskim Sejmie, a przypomnę, że od początku roku nie mogę, a teraz mam już inny mandat, to na pewno byłbym zwolennikiem tej ustawy, którą proponuje pan prezydent – podkreślił były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Polityk zwrócił również uwagę, że Donald Tusk okłamuje Polaków ws. paktu migracyjnego.

– Po cichu już są rozlokowywani migranci. My jako opozycja, jako Prawo i Sprawiedliwość, musimy bardzo mocno ten proces monitorować i informować ludzi o tym, co się dzieje. Nie ma naszej zgody na to, żeby Polska przyjmowała osoby, które są niechciane na zachodzie. Nie będziemy jakiś lamusem Europy. Zdajemy sobie sprawę, że Polska jest krajem bezpiecznym i że wszędzie tam, gdzie ci ludzie się pojawiają natychmiast pojawiają się ogromne problemy społeczne, ogromne patologie, wzrost przestępczości. Nie ma na to naszej zgody. Chcemy, żeby to Polska decydowała, kto w Polsce mieszka i kogo do Polski zaprosimy – zaznaczył.

 

radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj