Wrocław: 5-7 sierpnia utrudnienia przy rondzie na ul. Żmigrodzkiej

remonty.jpg

Od piątkowego wieczoru 5 sierpnia do niedzieli 7 sierpnia w okolicach ronda Obrońców Grodna trwać będą prace przy przebudowie kanalizacji. Polegać będą na przeprowadzeniu rur pod jezdnią ul. Żmigrodzkiej oraz łącznicy AOW. Roboty związane są z przebudową węzła Wrocław Północ w ramach powstającej drogi ekspresowej S5. 

Zgodnie z ustaleniami i pozwoleniem wydanym przez miasto prace prowadzone będą tylko w godzinach nocnych, tak aby nie utrudniać ruchu drogowego w rejonie ronda Obrońców Grodna i AOW. W ramach zatwierdzonej tymczasowej organizacji ruchu:

– w piątek 5 sierpnia wieczorem ruch drogowy na ul. Żmigrodzkiej (jezdnia od strony Wrocławia w kierunku ronda Obrońców Grodna i Poznania) na odcinku ok. 30 metrów zostanie ograniczony do jednego pasa ruchu, podczas gdy na drugim pasie prowadzone będą prace; następnie po zakończeniu robót na tym odcinku wykop zostanie zasypany i przykryty warstwą kruszywa, a ruch zostanie przeniesiony na ten właśnie pas, podczas gdy robotnicy będą prowadzić dalsze prace na sąsiednim pasie. Prace prowadzone będą od godz. 21.00 do 6.00.

– tak samo prace przebiegać będą wieczorem i nocą w sobotę 6 sierpnia – tym razem dotyczyć będą sąsiedniej jezdni ul. Żmigrodzkiej, od ronda Obrońców Grodna w kierunku centrum Wrocławia.

W sobotę od rana do wieczora (od godz. 6.00 do 21.00) kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Największe utrudnienia czekają kierowców w niedzielę 7 sierpnia – wtedy w związku z koniecznością przeprowadzenia rur kanalizacyjnych na wysokości dawnych ogródków działkowych częściowo zamknięta zostanie łącznica Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Prace prowadzone będą od godz. 21.00 w niedzielę do godz. 6.00 w poniedziałek, w tym czasie nie będzie można zjeżdżać z AOW prawą łącznicą prowadzącą na ul. Żmigrodzką, natomiast zjazd z AOW na rondo Obrońców Grodna pozostanie otwarty. Tak więc kierowcy zjeżdżający z AOW i kierujący się w stronę centrum Wrocławia będą wjeżdżać na rondo, a następnie pierwszym zjazdem opuszczać rondo i wjeżdżać na ul. Żmigrodzką. Ruch na samym rondzie w kierunku Wrocławia i Poznania przebiegać będzie bez zmian.

Robotnicy wrócą jeszcze na wspomniane odcinki w drugiej połowie sierpnia, aby ostatecznie odtworzyć nawierzchnię jezdni, ale prace potrwają w sumie tylko kilka godzin.

Astaldi buduje około 20-kilometrowy odcinek drogi S5 od Marcinowa do węzła Wrocław Północ, który jest częścią dolnośląskiego fragmentu trasy Korzeńsko-Wrocław. Jest to ważny szlak komunikacyjny ułatwiający kierowcom dojazd do Poznania, ale także poprawiający płynność ruchu tranzytowego. Poprawi on zdecydowanie również ruch lokalny i zlikwiduje bardzo częste korki od ulicy Żmigrodzkiej do świateł w miejscowości Kryniczno. Gotowy odcinek zostanie oddany do użytku pod koniec 2017 r.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ